مدیر انجمن سینمای جوان استان در گفتگو با هنرما؛

امیدواریم طبق قول های موجود، مجتمع فرشچیان فرهنگی بماند نه منبع درآمد/ درآمد زایی از فرشچیان «آب از کره گرفتن است»

با تغییر سیستم مدیریتی مجتمع فرهنگی- هنری فرشچیان و همچنین با قول هایی که از سوی مسئولین فرهنگی و هنری ارشاد اصفهان داده شد، امیدها پیرامون تبدیل این مجتمع، به مرکز تخصصی سینما و تئاتر رونق گرفت. ولی متاسفانه مدیریت جدید علیرغم اینکه هیچ قصدی برای پوشاندن جامه عمل به این تعهدات ندارد بلکه در راستای سیاست های درآمد زای خود تصمیم به تبدیل این مجتمع، به مرکزی تجاری گرفته اند.

به گزارش هنرما، با تغییر سیستم مدیریتی مجتمع فرهنگی- هنری فرشچیان و همچنین با قول هایی که از سوی مسئولین فرهنگی و هنری ارشاد اصفهان داده شد، امیدها پیرامون تبدیل این مجتمع، به مرکز تخصصی سینما و تئاتر رونق گرفت. ولی متاسفانه مدیریت جدید علیرغم اینکه هیچ قصدی برای پوشاندن جامه عمل به این تعهدات ندارد بلکه در راستای سیاست های درآمد زای خود تصمیم به تبدیل این مجتمع، به مرکزی تجاری گرفته اند.

رییس انجمن سینمای جوان اصفهان در گفتگو با خبرنگار هنرما گفت: انجمن سینمای جوان از سال ۱۳۶۴ در کشور راه اندازی و از همان سال در اصفهان هم افتتاح شد. در سال ۸۸ دفتر این انجمن در مجتمع فرشچیان اصفهان مستقر و طی آن چند سال هم افتخارات و و جوایز بین المللی در حوزه عکاسی و فیلمسازی در اصفهان داشته و خبرهای موفقیتش در سراسر کشور و جهان منتشر شده است.

سید محمد طباطبایی افزود تنها حمایتی که از این انجمن طی سال های اخیر شده است همین فضای محدودی است که در مجتمع فرشچیان در اختیارمان قرا داده اند. که خیلی وقت ها از پذیرفتن مراجعه کنندگان بدلیل فضای کم معذوریم.

طباطبایی گفت: جناب آقای دکتر ارزانی صحبتی داشتند مبنی بر اینکه این مجتمع به فضای تخصصی سینما و تئاتر تبدیل می شود که باعث خوشحالی اهالی هنر در اصفهان شد ولی متاسفانه هنوز چند ماه از این صحبت نگذشته که وکیل هیئت مدیره جدید این مجتمع اعلام کرده اند فضاهای آموزشی در اختیارتان را باید تحویل دهید و فقط همان فضای اداری برای شما کافی است، که باعث حیرت ما شد. متاسفانه چند روز پیش و بدون هیچگونه هماهنگی تابلو انجمن را به بهانه تعمیرات برداشتند و دیگر قصد نصب آن را ندارند. و همچنین ابلاغیه ای از طرف وکیل مدیر جدید مجتمع مبنی بر تخلیه فضاها و تجاری شدن این مجتمع فرهنگی وصول شد.

وی افزود: در این ابلاغیه اعلام کرده اند چون مدیریت این مجموعه به بخش خصوصی واگذار شده است پس صرفه اقتصادی برای ما مهم است و باید از این فضاها به عنوان منبع درآمد استفاده کنیم.

وی با اشاره به محدودیت های مالی در انجمن سینمای جوان استان گفت: ما تفاهم نامه ای را در شهریور ماه با مدیر کل محترم ارشاد اصفهان امضا کردیم که فضاهای آموزشی در اختیار انجمن باشد ولی متاسفانه این تفاهم را هم نادیده گرفتند.باید سوال کرد چرا در حضور استاندار قول دادید این مکان در اختیار ما باشد و زیر تفاهم نامه را امضا کردید حالا این چنین برخورد می کنید این اتفاق واقعا جای تاسف و گلایه دارد.

طباطبایی ادامه داد: در قضایای اخیر، علیرغم ادعاهای موجود، برخوردهای فرهنگی صورت نگرفت بلکه رفتارهای تحکمی با مجموعه های حاضر در مجتمع باعث دلخوری هنرمندان شده است. ما هنوز صحبت های مدیر کل را نشنیدیم و قرار است باتفاق مدیران جدید جلسه ای در حضور دکتر ارزانی برگزار شود .

ما امیدواریم مجتمع، طبق قول های خودشان فرهنگی باشد نه تجاری و پاساژ.

در قانون آمده دولت و ادارات ارشاد باید انجمن ها را حمایت کنند حالا این که عده ای بخواهند ذیل این عنوان درآمد زایی کنند باصطلاح«آب از کره گرفتن است» و این باعث دلخوری اهالی هنر است.

Go to TOP