برگزاری چهارمین دوره سلسله مسابقات مشاعره دانشجویی در اصفهان

این سلسله مسابقات در بین دانشجویان تمام دانشگاه‌های سطح استان اصفهان برگزار خواهد شد و انتظار می‌رود استقبال بسیار خوب و چشمگیری از آن به عمل آید.

به گزارش هنرما، اسماعیل آذر ، با بیان اینکه واژه «لیگ» یک واژه غربی بوده و بهتر است به جای آن از واژه «سلسله مسابقات» استفاده شود اظهار داشت: سلسله مسابقات دانشجویی مشاعره از سال گذشته و با حمایت بنیاد ملی نخبگان شروع و نخستین دوره آن بین دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد که دانشجویان رشته‌های مختلف پزشکی و پیراپزشکی در آن شرکت کردند و خوشبختانه  مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

وی ادامه داد: مرحله دوم این مسابقات نیز با شرکت دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد و دانشجویانی در مقاطع و رشته‌های مختلف از دانشجوی کارشناسی ‌ارشد رشته مکانیک گرفته تا دانشجوی دکترای رشته هوافضا در این دوره از مسابقات شرکت کردند؛ دوره سوم این مسابقات نیز که نوروز ۹۵ از شبکه آموزش سیما به روی آنتن رفت با شرکت دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد.

مجری و کارشناس برنامه مشاعره پیرامون برگزاری دوره چهارم این سری مسابقات افزود: قرار است چهارمین دوره سلسله مسابقات دانشجویی مشاعره در مرداد سال جاری برگزار و ضبط شده و با آغاز مهر ماه و بازگشایی دانشگاه‌ها از شبکه آموزش سیما پخش شود.

وی با اشاره به شرکت کنندگان این دوره از مسابقات مشاعره دانشجویی بیان کرد: این سلسله مسابقات در بین دانشجویان تمام دانشگاه‌های سطح استان اصفهان برگزار خواهد شد و انتظار می‌رود استقبال بسیار خوب و چشمگیری از آن به عمل آید.

آذر با بیان اینکه خوشبختانه نهضت مشاعره دانشجویی در کشور آغاز شده و بازخورد مطلوبی میان چهره‌های دانشگاهی داشته است، خاطرنشان کرد: همت ما در این برنامه حمایت از تمام قالب‌های شعری اعم از غزل، قصیده، شعر نو، شعر سپید و غیره است.

پایان پیام/تسنیم

Go to TOP