کنسرت موسیقی آواز باران در اصفهان برگزار شد

کنسرت موسیقی گروه آواز باران در هنرسرای خورشید اصفهان برگزار شد.

به گزارش هنرما، گروه کنسرت آواز باران اصفهان در هنرسرای خورشید این شهر اجرای برنامه داشت.
سرپرست و آهنگساز گروه آواز باران  اظهار کرد: این گروه دو شب پیاپی در این هنرسرا اجرای برنامه دارد که اجرای اول آن شامگاه پنجشنبه  و اجرای دوم شامگاه دیشب بود برگزار شد.
ابراهیم صادقی با بیان اینکه سابقه کار و اجرای این گروه به حدود ۲۰ سال می رسد خاطر نشان کرد: این گروه موسیقی تا زمان حاضر اجراهایی با همکاری استادانی همچون امین الله رشیدی، کوروش اسدپور، علی اکبرمرادی، فرهاد گرگین پور و دیگر بزرگان هنر موسیقی ایران زمین داشته است.
به گفته این هنرمند، تعداد اجراها و کنسرت های گروه آواز باران تا به امروز به ۲۶ اجرا می رسد که در استان ها و شهرهای مختلف کشورمان و استان اصفهان برپا شده است.
صادقی تصریح کرد: اجراهای این دو شب در اصفهان نیز با همکاری جمعی از استادان نامی و با تجربه موسیقی بود و شامل دو بخش موسیقی سنتی و تلفیقی است.
سرپرست گروه موسیقی آوای باران ادامه داد: قطعات این کنسرت در مایه اصفهان و دستگاه نوا اجرا شد.

بر این اساس، پیانو و کیبورد محمدرضا قمی نژاد، نی جاوید ابراهیم پور، ویلنسل علیرضا عبداللهی، ویولن اسماعیل باغستانی، ویولن رامین داروور، کمانچه سهند اقدامیان، عود امیر قضاوی، تبلا امیر امیر حسینی، دف و سازهای کویه ای میلاد ارشادی و پیمان برومند و تارنوازی بر عهده ابراهیم صادقی است.

زمان اجرای کنسرت ۲۸ و ۲۹ مرداد ماه ساعت ۲۱ در هنرسرای خورشید اصفهان بود.

 

تکمیلی/ گزارشی از این برنامه:

تلفیق ساز‌های کلاسیک و سنتی/ تداوم اجراهای گروه آواز باران در اصفهان

گروه آواز باران به مدت دو شب ، در سالن هنرسرای خورشید سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان با استقبال مردم این شهر هنرپرور به اجرای برنامه پرداختند.

توجه به هنرهای اصیل ایرانی در کنار هنرهای جدید و جذاب برای جوانان، یکی از موضوعاتی است که در سال‌های گذشته، به عنوان رویکرد دستگاه‌های فرهنگی مد نظر آنها قرار گرفت و می‌گیرد.

این موضوع در هنر موسیقی نیز مد نظر مراکز فرهنگی قرار گرفته و هنرسرای خورشید وابسته به سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان با افزایش حمایت از گروه‌های هنری، در این مسیر گام برداشته است.

آخرین شب از کنسرت گروه “آواز باران” جمعه شب در هنرسرای خورشید وابسته به سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان و با حضور جمعیت قابل توجهی از برگزار شد و مردم از شنیدن تک‌نوازی و هم‌نوازی اعضای این گروه لذت بردند.

به گفته استاد میلاد ارشادی، نوازنده سازهای کوبه‌ای در “آواز باران”، این گروه متشکل از اساتید آموزشگاه آواز باران واقع در خیابان بهارستان است که با حمایت‌های سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، طرح گرد هم آمدن این اساتید به عنوان یک گروه ارائه شد.

وی درباره فعالیت این جمع هنری و دلایل تشکیل آن ادامه داد: گروه آواز باران از چند ماه پیش شروع به فعالیت هنری خود کرد و تلاش می‌کند در این حوزه فعالیت‌های قابل توجهی را اجرایی کند.

ارشادی بیان کرد: گروه شامل مختلف سنتی و کلاسیک است که در آن، امیر امیرحسینی به عنوان نوازنده تبل، پیمان برومند نوازنده دف بوده و اجرای سازهای کوبه‌ای توسط میلاد ارشادی انجام می‌شد.

امیر غزاوی نوازنده عود، استاد صادقی نوازنده تار، جاوید ابراهیم‌پور نوازنده نی، اسماعیل باغستانی نوازنده ویالون، آقای عبداللهی نوازنده ویالون سل، سهند اقدامیان نوازنده کمانچه، استاد قمی‌نژاد نوازنده پیانو و خواننده خوش‌صدای گروه، پیمان طباطبائی‌نژاد بودند.

ترانه‌هایی با درون‌مایه عاشقانه

با گذشت دقایقی چند و انتظار مردم، گروه به روی صحنه آمد. هنرمندان و نوازندگان این گروه با تلفیق سازهای ویالون و پیانو فضای سالن را به یک آرامش فرو بردند و اجرای نوازندگان سپس با صدای خواننده گروه همراه شد.

مضمون اکثر ترانه‌ای گروه عاشقانه بود که با موسیقی سوزناک، علاقمندان به این هنر را به تشویق وا می‌داشت. هر یک از اعضای گروه پس از پایان هر ترانه و بعد از هم‌نوازی به تک‌نوازی و هنرنمایی با سازهای خود پرداختند که در این بین تلفیق صدای دف و کمانچه، بیش از سایر سازهای غیر ایرانی، مورد توجه مردم قرار گرفت.

آینده گروه‌های تازه تأسیس موسیقی در نصف‌جهان

ارشادی که سال‌ها سابقه در سازهای کوبه‌ای دارد، درباره آینده گروه آواز باران و مسیر پیش روی آن بیان کرد: گروه در ابتدای راه خودش قرار دارد ولی در عین حال بسیار منظم و منسجم است. در نظر داریم در آینده با برگزاری کنسرت‌های بیشتر و همراه شدن با نوازنده‌های جدید، کارهای متفاوت‌تری را نیز ارائه داده و با قدرت بیشتری به ادامه مسیر بپردازیم.

وی درباره کارهای اجرا شد در گذشته و کارهای در حال ساخت نیز اظهار داشت: من به صورت شخصی در کلیپی که برای روز ملی پدافند خوانده شد، شرکت داشتم همچنین در برنامه‌های صداوسیما نیز حضور داشته‌ام و تک آهنگ‌هایی هم منتشر کرده‌ام. کارهایی در راه است که در حال ضبط شدن و انجام مراحل تهیه خود بوده و قرار است در ماه‌های آینده منتظر شود.

گفتنی است؛ هنرسرای خورشید سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان این هفته ۴ و ۵ شهریورماه ساعت ۲۱ میزبان گروه موسیقی مهرآهنگ به سرپرستی ایمان مبرزه است.

 

انتهای پیام/

  1. سلام.نوازندگی دف این اجرا را پیمان برومند ونوازندگی تبلا را امیر امیر حسینی به عهده داشتند.که در متن اشاره ایی به آن نشده بود متاسفانه.

Go to TOP