مدیرکل فرهنگی هنری آموزش‌ و پرورش خبر داد؛

حضور بیش از ۱۰ میلیون دانش‌آموز در جشنواره فرهنگی هنری دانش‌آموزان کشور

مهدی علی اکبرزاده گفت: در سی و چهارمین دوره جشنواره فرهنگی هنری ۱۰ میلیون و ۸۱۰ هزار نفر از دانش‌آموزان مدارس کل کشور شرکت کردند.

به گزارش هنرما، مهدی علی اکبرزاده امروز اظهار کرد: سی و چهارمین دوره از جشنواره فرهنگی هنری دانش‌آموزان کشور در فصل تابستان سال جاری به اتمام رسید.

وی افزود: بعد از برگزاری پنجمین دوره از جشنواره همسرایان(کرال) ویژه فرهنگیان کشور، بخش فرهنگی هنری وزارت آموزش‌ و پرورش خودش را برای برگزاری جشنواره فرهنگی هنری دانش‌آموزان آماده می‌کند؛ سی و پنجمین دوره جشنواره فرهنگی هنری ویژه دانش‌آموزان کل کشور از اول مهر ماه کار خود را آغاز خواهد کرد که این برنامه تا فصل تابستان ۹۶ ادامه پیدا می‌کند.

مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش‌ و پرورش تأکید کرد: در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ جمعیت دانش‌آموزانی که در جشنواره فرهنگی هنری شرکت کردند حدود ۱۰ میلیون و ۸۱۰ هزار نفر بود که این نشان‌ دهنده استقبال دانش‌آموزان از این مسابقات در مدارس است و امیدواریم این مسابقه در سال تحصیلی جدید هم با همین استقبال روبرو شود.

علی اکبرزاده برگزاری اردوهای راهیان‌نور را یک برنامه کاملاً فرهنگی،  آموزشی و تربیتی منحصر به‌ فرد ویژه دانش‌آموزان دانست و گفت: اعزام دانش‌آموزان به راهیان نور از ۱۰ مهر ماه شروع خواهد شد که در سه مرحله دانش‌آموزان به مناطق عملیاتی اعزام خواهند شد، در سال گذشته نیز بیش از ۶۵۰ هزار دانش‌آموز به این مناطق اعزام شدند.

وی با اشاره به برگزاری اردوهای شوراهای برتر مدارس، ادامه داد: اردوی شوراهای دانش‌آموزی برگزیده، ویژه دختران به پایان رسید، هم چنین این اردو ویژه پسران در دو مرحله برگزار می‌شود که یکی از آن‌ها در اردبیل و دیگری در زاهدان برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش‌ و پرورش خاطر نشان کرد: در  آبان ماه سال جاری ۱۸ دوره از انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در مدارس سراسر کشور برگزار می‌شود که برگزیدگان این شوراها در تابستان سال آینده به اردوی ملی وزارت آموزش‌ و پرورش دعوت خواهند شد.

وی اظهار کرد: جشنواره دستاوردهای اعضای کانون‌های فرهنگی و تربیتی، مهم‌ترین برنامه بخش فرهنگی و هنری است که امسال از ۹ شهریورماه این جشنواره در تهران برگزار خواهد شد.

علی اکبرزاده تصریح کرد: این جشنواره ارتباط بسیار نزدیکی با شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل دارد چراکه دانش‌آموزان آثار تولیدی خود را برای آموزش به‌ صورت شیوه‌های کسب‌ و کار و درآمدی به مردم ارائه می‌کنند.

مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش‌ و پرورش در پایان ابراز کرد: برنامه آموزشی ویژه رؤسای اردوگاه‌های کشور از دیگر اقدامات بخش فرهنگی هنری این وزارت خانه است که قرار است در نیمه دوم شهریورماه طی سه روز در یزد برگزار شود.

انتهای پیام/فارس/ث

Go to TOP