معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری کشور:

روند اجرای اقتصاد مقاومتی در حوزه صنایع دستی مطلوب است

بهمن نامور مطلق:شورای عالی سازمان هم امسال ذیل عنوان یک بند تصریح کرده است که صنایع دستی تهیه شده باید ایرانی باشد اینها کارهایی است که ما می توانیم انجام دهیم.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری کشور در گفتگو با خبرنگار هنرما  پیرامون روند اجرای اقتصاد مقاومتی در این حوزه گفت: در گفتمان سازی موفق بوده ایم و مطالبی که طی چند سال اخیر پیرامون صنایع دستی در رسانه ها مطرح می شود قابل مقایسه با قبل نیست .

بهمن نامور مطلق برخوردها با این حوزه را ناعادلانه خواند و ادامه داد: شرایط نسبت به قبل بهتر شده است و با مقاومت هنرمندان و جراید به اینجا رسیده است.

وی افزود: از بعد اداری هم مصوبه ای داشتیم که بر اساس آن نهادهای دولتی غیر از صنایع دستی حق تهیه هدیه دیگری ندارند .

نامور مطلق تصریح کرد: شورای عالی سازمان هم امسال ذیل عنوان یک بند تصریح کرده است که صنایع دستی تهیه شده باید ایرانی باشد اینها کارهایی است که ما می توانیم انجام دهیم.

وی قدرتمند کردن حقوقی و علاقمندی دستگاهها  را راهکار اقتصاد مقاومتی خواند و بیان کرد: در همین مدت،  بانک ها حضورشان  در این حوزه بیشتر شده و جوایزشان  را از صنایع دستی ایرانی قرار داده اند.

نامور مطلق اضافه کرد: مسیر ما درست است شاید سرعتمان کم باشد چون در حالی که در بخش های دیگر رکود حکمفرماست خیلی ها در حوزه صنایع دستی دارند ورود پیدا می کنند و ما باید خروجی ها را اصلاح کنیم تا ۵۰۰ هزار شاغل این حوزه دچار مشکل نشوند؛ بنابراین واهمه داریم به خاطر رکود در حووزه های دیگر آمار شاغلان صنایع دستی بیشتر شود و ما پاسخگو نتوانیم باشیم.

انتهای پیام/

Go to TOP