اربعین حسینی، امکان حضور در تاریخی دیگر

جدیدترین اثر استاد اصغر طاهرزاده همزمان با ایام پیاده روی اربعین حسینی با عنوان «اربعین حسینی، امکان حضور در تاریخی دیگر» رونمایی شد.

به گزارش هنرما، کتاب جدید استاد طاهرزاده با نظر به اینکه رخداد اربعین در این تـاریخ دارای اضـلاع گونـاگونی است و نظر به همه‌ی اضلاعِ این پدیدار، موجب می شود که واقعیـت آن رخ بنمایاند، موضوع اربعین را در این کتاب در سه ضلع مورد بررسی قرار داده است. امید می رود که این کتاب چشم اندازی باشد در مقابل انـسان هایی کـه متوجه حضور خاص خداوند در این تاریخ، مطابق ظرفیت این تاریخ می باشند.
در مقدمه این کتاب در بیان استاد طاهر زاده آمده است: « بدون درک زمانه، هیچ قدمی به سوی آینده‌ی خود نمی‌توان برداشت و رخداد اربعین در این تاریخ، زمانی است که می‌توانیم با قرارگرفتن در آن، سرنوشت خود را از بند غرب آزاد کنیم و تاریخ پایان‌یافتگی غرب را نشان دهیم که این همان تاریخِ سست‌شدن عهد انسان با سکولاریته و اقامه‌ی رابطه‌ی انسان با خداست .با این اربعین تعرّض انسان به اومانیسم و تقلیل گوهر آدمی، شروع شده است و چیزی در انسانِ این تاریخ رخ داده و بر هستی او حاکم گردیده که دیگر نمی‌تواند در تاریخی زندگی کند که قوام آن را اومانیسم شکل داده است.
ما همان‌طور که در سنن الهی قرار داریم، اگر از حضور خود در آن سنن آگاه شویم راهِ آینده نسبت به آن سنن در مقابل ما گشوده می‌شود. به همین معنا ما در تاریخی هستیم که اربعین به صورتی خاص ظهور کرده که اگر از حضور خود در این رخداد آگاه شویم، راهِ آینده‌ی تاریخ ما در مقابل ما گشوده خواهد شد و دیگر در توهّمات بشرِ غرب‌زده قدم نخواهیم زد. این پیامی است که در مصاحبه آخر کتاب مدّ نظر خوانندگان گرامی قرار خواهد گرفته است.»
جدیدترین اثر استاد طاهرزاده در کتابفروشی ها و فروشگاه های اینترنتی موجود است که مطالعه آن برای زائران اربعین قبل ازحضور در اجتماع عظیم شیعیان خالی از لطف نیست.

انتهای پیام/ایمنا/ث

Go to TOP