روایت عشق یک راهب به اهلبیت، در نمایش خورشید کاروان

خورشید کاران، عنوان نمایشی است که از دو شب پیش تاکنون در سالن هلال احمر اصفهان در حال برگزاری است.

به گزارش هنرما، خورشید کاران، عنوان نمایشی است که از دو شب پیش تاکنون در سالن هلال احمر اصفهان در حال برگزاری است.

جواد ایزد دوست کارگردان این نمایش در گفتگو با خبرنگار ما گفت: موضوع این  نمایش  راهب و دیری است که زمانی کاروان امام حسین از کربلا به سمت کوفه و شام می رود و سر امام حسین علیه السلام  در بین راه به  خرابه ای که مخصوص راهبی بوده است می رسند و  آنجا اتراق می کنند و زمانی که راهب متوجه می شود در آن صندوق سر امام حسین هست درخواست می کند که یک شب سر را به  راهب بدهند و وی بتواند با آن نجوا کند و نهایتا شیفته امام حسین می شود و صبح هنگام ، با سر همراه می شود و دنبال کاروان حرکت می کند.

وی تصریح کرد: نمایش خورشید کاروان بیست و هفتمین سال است که بصورت پی در پی در تهران در حال اجرا است  و برای اولین بار در اصفهان توسط  گروه ما اجرا می شود

وی با اشاره به سبک  و نوع کاری این اثر ادامه داد: این کار تفاوت زیادی با اجراهای تهران ندارد به جز اینکه  بر اساس شرایط روز مواردی را برای جذابیت کار اضافه کرده ایم.

ایزد دوست ضمن اشاره به زمان آغاز کار این اثر گفت: از اول آبان کار را شروع کردیم و بیست و هشتم کار را اجرا کرده ایم.

کارگردان اثر خورشید کاروان افزود: بیژن گنجعلی، اسماعیل زنگل گیاه ، هاشم شمس فلاورجانی،احسان متین و کیهان روحانی بازیگران این اثر هستند.

وی با اشاره به حمایت های معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه چهار اصفهان به عنوان حامی این اثر گفت با توجه به تمام حمایت هایی که این دوستان انجام دادند اما نبود سالن با کیفیت و خوب از لحاظ فنی کار را کمی مشکل کرده است.

ایزد دوست تصریح کرد: این نوع سبک کارها و سوگواره ها و روضه های نمایشی نیاز به توجه و حمایت بیشتری دارد و اگر برای مناسبت های مختلف از این سبک ها استفاده شود و زودتر سفارش داده در زمان موثری ، اثر فاخری ارائه می شود.

انتهای پیام/

Go to TOP