در اولین شب شعر بانوان محله؛

آفتاب، شاعرانه شد

اولین شب شعر بانوی محله شب گذشته به همت دفتر آفرینش های ادبی باغ غدیر و مرکز تخصصی بانوان آفتاب و با همکاری سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان با حضور ۴۰ بانوی شاعر در مرکز تخصصی بانوان آفتاب واقع در خیابان سروش برگزار شد.

به گزارش هنرما، اولین شب شعر بانوی محله شب گذشته به همت دفتر آفرینش های ادبی باغ غدیر و مرکز تخصصی بانوان آفتاب و با همکاری سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان با حضور ۴۰ بانوی شاعر در مرکز تخصصی بانوان آفتاب واقع در خیابان سروش برگزار شد.
مدیر دفتر تخصصی بانوان آفتاب در گفت و گو  با هنرما اظهار داشت:شناخت استعدادهای ادبی بانوان در محلات یکی از اهداف برگزاری این شب شعر است.
لیلا لندی با بیان این مطلب افزود: بسیاری از بانوان محلات از قدرت و استعداد شعری برخوردار هستند که بارور نشده و با ورد به این شب های شعری می توانند این استعدادها را به منصه ظهور بنشانند.
وی تصریح کرد:بانوان علاوه بر هنر خانه داری می توانند در ارائه نبوغ ادبی و خلاقیت های فرهنگی نیز وارد عرصه اجتماع شوند.
مدیر دفتر تخصصی بانوان آفتاب خاطر نشان کرد:در گذشته برخی از بانوان محلات در کنار هم جمع می شدند و با یکدیگر شعر خوانی می کردند که در حال حاضر این رویه باید احیا شود.
لندی با بیان اینکه شعرخوانی و مطالعه از وجود بیماری آلزایمر در افراد جلوگیری می کند، ابراز داشت:این موضوع حتی می تواند مانع افسردگی بانوان شود. طبق آمارها برخی از زنان اصفهان به عارضه افسردگی مبتلا هستند که با شعر خوانی و نوشتن متن های ادبی می توانند تا حدودی از این عارضه در خود پیشگیری کنند.
او بیان کرد:بانوان در این شب های شهری با قالب ها و اوزان شعری آشنا مس شوند و درصددیم که این شب های شعری را برای بانوان در همه محله ها برگزار کنیم.
لندی گفت:ممکن است مسیر بسیاری از انجمن های شعری دور باشد و برگزاری شب های شعر محله باعث می شود تا بانوان علاقمند به شعر و ادبیات از این محافل استفاده کنند.
در این برنامه بیتی با «قطره قطره اگر چه آب شدیم/ابر بودیم و آفتاب شدیم»از سوی مجری به شاعران ارائه شد تا بر اساس محفوظات ذهنی خود این شعر را
ادامه دهند.
پس از آن چهار نفر از بانوان شاعر به عنوان منتخب پذیرفته شدند و هدیه ای به آنها اهدا شد.
در پایان این برنامه به همه شاعرانی که شعر خوانی کردند هدیه ای از سوی مرکز تخصصی بانوان آفتاب اهدا شد.

انتهای پیام/

Go to TOP