کشف جدار خارجی بلوار تفرجگاه تاریخی چهارباغ اصفهان

مدیر کل میراث فرهنگی استان از کشف جدار خارجی بلوار میانی تفرجگاه چهارباغ اصفهان خبرداد .

به گزارش هنرما، چندی است که با همکاری سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری و با نظارت کارشناسان ارشد میراث فرهنگی استان اصفهان، کار کاوش در بلوار میانی تفرجگاه چهارباغ جهت کشف جداره ها و کف فرش صفوی این بلوار عظیم و زیبای تاریخی آغاز شده است .

در این رابطه مدیرکل میراث فرهنگی استان عنوان کرد: با ادامه روند کاوشها در محور چهارباغ عباسی و در جنب پایه های کشف شده کاخ جهان نما، جدار خارجی بلوار میانی تفرجگاه چهارباغ اصفهان با همکاری سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری و با نظارت کارشناسان ارشد میراث فرهنگی استان کشف شد .

وی در همین رابطه تآکید کرد: با توجه به اینکه این بلوار قدیمی ترین و یکی از عظیم ترین تفرجگاه های جهان در بیش از چهار سده پیش به شمار می رود، لزوم کاوش جهت کشف ساختار صفوی این مجموعه منحصر به فرد تاریخی احساس می شود، لذا هم اینک چندین کارگاه باستان شناسی در این تفرجگاه تاریخی فعال هستند تا از این طریق بتوانیم جداره ها، کف فرشها و سپس حوض ها و راه آب های زیبای صفوی را در این مجموعه بزرگ کشف کنیم .

شایان ذکر است محور تاریخی چهارباغ اصفهان در سال ۱۰۰۶ هجری قمری پس از انتخاب اصفهان به عنوان تختگاه سلاطین صفوی و همزمان با بنای میدان بزرگ نقش جهان بنای آن آغاز گردید .

گفتنی است بسیاری از گردشگرانی که از عصر صفوی تا دوران معاصر از این تفرجگاه عظیم تاریخی دیدار کرده اند دروصف شکوه آن سخنها رانده اند .

انتهای پیام/ روابط عمومی میراث فرهنگی استان/ث

Go to TOP