کارشناس مسائل سیاسی در جمع هنرمندان:

تفکر حاکم بر دولت،تفکر وال استریتی و اشرافیگری است/می خواهند در دوران نفوذ، ایران را غیر انقلابی کنند

محمود معلمی گفت: آنها می خواهند ایران را غیر انقلابی کنند بنابراین اسم توافقنامه را نیاوردند که نیازی به تصویب در مجلس شورای اسلامی نداشته باشد بلکه گذاشتند برنامه جامع اقدام مشترک ؛ یعنی اگر کسی هم اجرا نکرد قانونی ندارد که بخواهند برخورد کنند.

به گزارش هنرما، محمود معلمی در جلسه ای که به مناسبت فرارسیدن سالروز حماسه نهم دیماه ظهر امروز در جمع هنرمندان اصفهان در مجتمع فرهنگی استاد فرشچیان با اشاره به تهدیدهایی که از ابتدای انقلاب کشور ما را تهدید می کرده است آنها را به چهار دسته تقسیم کرد و گفت: دوره اول که حدود ۱۰ سال طول کشیده است دوره خشنوت نام دارد که کودتاها و ترورها و جنگ تحمیلی در این مدت واقع شده است.

وی ادامه داد: مسئول گروه فرقان یک طلبه به نام اکبر گودرزی بود که نیروهای خود را از درون مساجد و جلسات قرآن جذب می کرد و با شعار مبارزه با «زر با ترور شهید عراقی»، «مبارزه با زور با ترور شهید سپهبد قرنی» و «مبارزه با تزویر با ترور مقام معظم رهبری» فعالیت می کردند و در دادگاه به صراحت اعلام می کند از آموزه های شریعتی بهره برده ام.

وی افزود: در جریان جنگ تحمیلی ۴۰ کشور با ما مستقیم مبارزه کردند و تنها کشوری که از ما حمایت کرد کشور سوریه بود.

این کارشناس مسائل سیاسی ، دوره مهار و منزوی کردن ایران  را مرحله دوم تهدیدها عنوان کرد و گفت: در این مدت دولت های سازندگی و اصلاحات قرار دارند که هم به اقتصاد و هم فرهنگ ضربه های فراوانی وارد کردند؛ در این مدت سیستم دولت سمت اشرافیت رفت که نمود بیرونی آن در جریان فیش های حقوقی پیدا شد.

معلمی با اشاره به نفوذ فیش های نجومی از دولت سازندگی تصریح کرد: اشرافیت از آن زمان نفوذ کرد؛ الان فیش های حقوقی را می گویند خلافی نشده است چون تفکر حاکم بر دولت تفکر اشرافی گری است.

وی اضافه کرد: تفکر اشرافیت در کارگزاران سازندگی نمود پیدا کرد، وقتی این حزب راه افتاد رهبر معظم انقلاب نسبت به حضور وزیر در بالاترین سطح آن هشدار دادند ولی رییس جمهور وقت با مخفی کاری وزیر را برداشت و معاون وزیر را جای او در حزب گذاشت.

معلمی ادامه داد: این همان تفکری است که رهبر معظم انقلاب از آن به تفکر وال استریتی تعبیر کرده اند؛ در بحث فرهنگی هم از خارج و داخل با ریشه زدند؛ در خارج از کشور سلمان رشدی ایات شیطانی را نوشت و بقیه هم  قرآن را هرجا که حکم جهاد است کلمه جهاد را به ترور تعبیر کرده اند در داخل کشور هم امثال کدیور که هم اکنون کرسی درس در آمریکا دارند و علیه ولایت فقیه درس می دهند.

این کارشناس مسائل سیاسی سومین دوره را دوره ایجاد فتنه از طریق انقلابیون تعبیر کرد و به انتخابات ۸۸ به عنوان نمونه آن اشاره کرد و افزود: در حالی که نرم دموکراسی در دنیا ۳۰ درصد است در این انتخابات ۸۳ درصد واجدان شرایط شرکت کردند ولی خواستند آن را به کام مردم تلخ کنند.

معلمی ادامه داد: در روز ۲۵ خرداد ۸۸ از همه طیف مردم به خیابان آمده بودند ؛ چون نمی دانستند فتنه است در کنار هم قرار گرفتند، چند روز بعد رهبر انقلاب در خطبه های نماز جمعه مسائل را تشریح کردند و به همه امر کردند بیایید از طریق قانون مسائل را پیگیری کنید ولی روز بعد که بیشتر به منافقان منسوب است مجمع روحانیون بیانیه داد و خود موسوی هم حمایت کرد در اینجا و بعد از صحبت های رهبر معظم انقلاب، روشنگری ها آغاز شد که حاصلش نهم دیماه بود.

وی اظهار کرد: بعد از نهم دی رهبر معظم انقلاب در جمع تعداد محدودی که خدمتشان رسیده بودند فرمودند: «مردم ایران ویژگی خوبی دارند اگر در مقطع کوتاهی غلط رفتند به محض اینکه فهمیدند بر می گردند ولی خواص نه، آنها مردود شدند؛ آنجا که باید حرف می زدند سکوت کردند و آنجا که باید سکوت می کردند حرف زدند.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه : در این زمینه کتابها و دایره المعارف هایی نوشته شده است افزود در این فتنه چهار گروه نقش داشتند، گروه اول طراحان بودند که از سال ۸۴ اعلام کردند انقلاب سبز در ایران در راه است و همگی طراحان هم خارجی هستند در همین راستا۱۴ سفارتخانه کمک کردند و چهار سفارتخانه رسما درب خود را باز گذاشتندد

وی ادامه داد: گروه دوم بازیگران یا همان سران فتنه هستند که ۲۰ نفررا شامل می شوند و مغز متفکر و نفر اصلی آنها سید علیرضا بهشتنی بود که در بازرسی از دفتر کارش سی دی انقلاب صربستان برای ترجمه وجود داشت و وقتی منشور پیدا شده را نزد یکی از بزرگان بردیم گفت: این همان منشور حزب توده است.

معلمی گروه سوم را بازی خورده ها یعنی همان مردم که ۲۵ خرداد به خیابان ها آمده بودند نامید و ادامه داد: گروه چهارم هم حامیان مالی نظیر عربستان و قطر و بحرین و امارات هستند که ابطحی در اعترافات خود مسائل قابل تاملی در این باره بیان کرده است.

 

وی دوره چهارم تهدیدها راکه حال حاضر است دوره نفوذ و استحاله انقلابیون دانست  و گفت: آنها می خواهند انقلاب را غیر انقلابی کنند بنابراین اسم توافقنامه را نیاوردند که نیازی به تصویب در مجلس شورای اسلامی نداشته باشد بلکه گذاشتند برنامه جامع اقدام مشترک ؛ یعنی اگر کسی هم اجرا نکرد قانونی ندارد که بخواهند برخورد کنند.

Go to TOP