در نشست دومین جشنواره زاینده رود مطرح شد؛

کشف استعداد ها هدف برگزاری جشنواره زاینده رود است/دانشجویان حساس ترین قشر نسبت به کجی ها هستند

نشست خبری دومین دوسالانه جشنواره داستان کوتاه زاینده رود ظهر امروز در اصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار هنرما، نشست خبری دومین دوسالانه جشنواره داستان کوتاه زاینده رود ظهر امروز در اصفهان برگزار شد.

رییس جهاد دانشگاهی اصفهان در این نشست ، محیط زیست را یکی از مشکلات شهر خواند و تصریح کرد: :یکی از اصلی ترین دغدغه های مردم احیای زاینده رود است.

محمود مرآثی اضافه کرد: در راستای تداوم جریان‌های ادبی، تأکید بر امر خلاقیت و نقش صناعت در داستان کوتاه و با هدف کشف استعدادهای جدید اقدام به برگزاری این جشنواره کرده ایم.

وی ادامه داد: این جشنواره با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی و مرکز آفرینش‌های ادبی قلمستان در هفته آخر اردیبهشت و یا هفته اول خردادماه سال ۹۶ برگزار خواهد شد.

دانشجویان حساس ترین قشر نسبت به کجی ها هستند

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی اصفهان هم با تسلیت درگذشت آیت ا… هاشمی، وی را زاینده رود انقلاب خواند و گفت آنچه بر سر زاینده رود آمده بر سر وی هم آمده است.

داریوش اسماعیلی ادامه داد: زاینده رود قهرمان اصفهان در مقابل بادهای سمی است اما افسوس که به خاطر سوء تدبیر به خاک افتاده است.

وی افزود:  دانشجویان پاک‌ترین نسل  این ملت و حساس‌ترین قشر نسبت به نارسایی‌ها و کجی‌ها هستند و می‌توانند ضعف‌ها و خشکی‌ها را ببینند و اصلاح کنند.

اسماعیلی تصریح کرد: در این جشنواره دانشجویان سراسر کشور و حتی خارج از کشور در تمامی مقاطع تحصیلی در سه بخش آزاد، ویژه و داستان کوتاه کوتاه می‌توانند شرکت کنند.

جوایز ویژه برای جشنواره زاینده رود

دبیر علمی این جشنواره هم با اشاره به بخش های آن گفت: هر دانشجو می تواند در همه بخش ها شرکت کند .

گلشیری با اشاره به جوایز این جشنواره افزود: در بخش آزاد جایزه نفر اول ۱/۵میلیون تومان، نفر دوم یک میلیون تومان و نفر سوم ۵۰۰ هزار تومان و در بخش ویژه با ۶ هزار کلمه هم یک میلیون تومان و برای بخش مینیمال با ۱۰۰ کلمه هم ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

وی ۳۰ بهمن‌ماه را آخرین زمان برای ارسال آثار خواند و ادامه داد علاقمندان برای ارسال آثار می توانند به سایت www.story.jdisf.ac.ir  مراجعه کنند.

انتهای پیام/

 

Go to TOP