نقد تخصصی صحنه هایی از یک طلاق را ببینید

مستند «صحنه های از یک طلاق» آخرین ساخته مشترک شیرین برق نورد و محمد رضا جهان پناه در کتابخانه مرکزی اکران و سپس کارشناسان به نقد آن خواهند پرداخت.

به گزارش هنرما، مستند «صحنه های از یک طلاق» آخرین ساخته مشترک شیرین برق نورد و محمد رضا جهان پناه در کتابخانه مرکزی اکران و سپس کارشناسان به نقد آن خواهند پرداخت.

این برنامه از سری برنامه های دوم پاتوق فیلم مستند است که روز جمعه ۲۴ دیماه از ساعت ۱۶ در کتابخانه مرکزی اصفهان اکران خواهد شد.

داستان این مستند زندگی زویجی است که پس از هشت سال زندگی مشترک از هم طلاق گرفته‌اند اما تصمیم دارند همچنان با یکدیگر زندگی کنند تا این مسئله از نگاه خانواده‌هایشان مخفی بماند.

در طی یک سال بعد از طلاق، رابطه این دو دستخوش تغییرات می‌شود.

برق نورد می گوید: این فیلم انعکاسی از یک طیف از نسل امروز زوج‌های ایرانی است که تلاش دارند تا راهی متفاوت از پدران و مادرانشان در مواجه با مفهوم رابطه، ازدواج و طلاق امتحان کنند. در دوره‌ای که آمار طلاق در ایران، به بی‌سابقه‌ترین شکل خود رسیده است، این فیلم نشان می‌دهد که جدایی آن‌قدرها هم ساده نیست و اتفاقی که شاید در یک نگاه کلی، به دلیل فراوانی روزافزونش عمومی و ساده پنداشته می‌شود دارای پیچیدگی‌های خاص خودش است.

انتهای پیام/ث

Go to TOP