در آئین اختتامیه جشنواره زنده رود مطرح شد؛

دوربین مستند ساز جاهایی می رود که ما نمی بینیم/دست اندرکاران جشنواره زنده رود، فرزندان شهدا هستند

مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فیلم کوتاه مستند زنده‌رود امشب در سالن اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار هنرما، مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فیلم کوتاه مستند زنده‌رود امشب در سالن اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

در این جشنواره که به همت مؤسسه فرهنگی هنری دیار عتیق نصف جهان وبا هدف گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی برگزار شده بود، از تعداد ۱۵ استان کشور، ۴۵ اثر به بخش مسابقه راه یافتند.

دوربین مستند ساز جاهایی می رود که ما نمی بینیم

محمدحسین لطیفی از داوران این مسابقه در این مراسم با اشاره به عقبه فرهنگی اصفهان گفت: کارهای خوبی در این جشنواره حضور داشتند که به بالندگی فیلم مستند کمک خواهد کرد.

کارگردان سینمای کشورمان  به سختی های مستند سازی در کشور اشاره کرد و ادامه داد: دوربین مستند ساز جاهایی می رود که ما نمی بینیم و تصاویری ارائه می دهد که روی مخاطب تاثیر می گذارد.

وی تصریح کرد باید فاصله مستند ساز و فیلمساز حرفه ای را کم کنیم و بتوانیم رقابت نزدیکی بین افراد ایجاد کنیم.

دست اندرکاران جشنواره زنده رود، فرزندان شهدا هستند

مشاور وزیر ارشاد هم در این اختتامیه با اشاره به اینکه در این جشنواره کمک های دولتی نبوده است تصریح کرد: دست‌اندرکاران این حرکت عظیم انقلابی، خود از ایثارگران و فرزندان شهدا و صاحبان اصلی این انقلاب هستند.

سعید الفتی با اشاره به لزوم حمایت دولتی از این جشنواره ها اضافه کردک بخش دولتی باید  این حرکت ها را حمایت و هدایت کند .

وی افزود: با تداوم این حرکت، پرچم انقلاب اسلامی در جهان برافراشته می شودو امیدواریم در سال های بعد این حرکت فعال باشد.

در حاشیه این مراسم از زحمات استاد منوچهر طیاب  تقدیر شد.

اسامی برترین های جشنواره:

این جشنواره در دوبخش ویژه و ملی برگزار شد و طی آن در بخش ویژه که با موضوع گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی برگزار شد،  دیپلم افتخار بهترین کارگردانی به عزت‌الله پروازه برای فیلم «عروسک کاموایی»، دیپلم افتخار بهترین نویسنده گفتار متن به حمیدرضا ترابی برای فیلم « همه آنچه دارم» و دیپلم افتخار بهترین پژوهشگر به محمود عرفانی برای فیلم « ۲۱ آبان یک روز به خصوص» تعلق گرفت.

همچنین دیپلم افتخار بهترین تدوین به عزت‌الله پروازه برای فیلم «عروسک کاموایی» و دیپلم افتخار بهترین تصویربرداری به ابراهیم مرادی برای فیلم «عروسک کاموایی» و دیپلم افتخار بهترین صدابرداری به سعید بهرامی و فهیمه ناظم برای فیلم « ۲۱ آبان یک روز به خصوص» و دیپلم افتخار بهترین فیلم به سعید شاه‌حسینی برای فیلم «ترسیم» تعلق گرفت.

همچنین در این بخش محمد علی یزدان پرست برای فیلم « همه آنچه که دارم»   جایزه ویژه دبیر جشنواره را در اختیار گرفت.

اما در بخش ملی،  ایوب مروانی پور برای «پل سیاه»دیپلم افتخار بهترین کارگردانی را گرفت و محمد مهدی خالقی بهترین نویسنده گفتار متن برای «پسرم» شد.

همچنین در این بخش امیر اعلا عدیدی برای «بوی فروردین» عنوان بهترین پژوهشگر را کسب کرد و بهرام بیروند برای پل سیاه، عنوان بهترین تدوین را از آن خود کرد.

دیپلم افتخار بهترین تصویربرداری هم به مجتبی اسپنانی برای « بهشت پنهان، و دیپلم افتخار بهترین صدابرداری به امید استکی و مریم ایزدی برای « ساکن گلخانه» رسید.

همچنین در این بخش جایزه ویژه هیأت داوران به علیرضا دهقان برای « اوسیا» رسید.

اولین جشنواره فیلم مستند زنده رود ۲۸ لغایت ۳۰ دیماه در اصفهان برگزار شد.

انتهای پیام/

Go to TOP