تئاتر اصفهان برای توسعۀ اقتصادی و فرهنگی به حمایتهای اصولی نیازمند است

طرح ورود بخش خصوصی در تئاتر اصفهان موضوعی است که به تازگی در میان علاقمندان به این عرصه مطرح شده و مباحث مختلفی پیرامون آن مطرح است.

به گزارش هنرما به نقل از ایمنا، در روزهای گذشته خبر سرمایه گذاری بخش خصوصی در تئاتر اصفهان امید را به رگ های هنر نمایش در اصفهان تزریق کرد، در گفتگوی ایمنا با رئیس شرکت سلامتیان خودرو محور که تهیه کنندگی اجرا خوانی «همۀ دزدها که دزد نیستند» را بر عهده گرفته، علی محمد سلامتیان، رئیس این شرکت، هنر تئاتر در اصفهان را هنری مظلوم دانست و از ضرورت حمایت بخش خصوصی از آن سخن گفت. در همین خصوص با رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان و شهرستان ها به گفتگو نشستیم و هوشنگ جمشیدیان در این باره اظهار داشت: معمولا در همه جای دنیا بخش خصوصی از تولیدات فرهنگی حمایت می کند و این مشارکت باعث معرفی محصولات خودش نیز می شود. اکنون با توجه به صحبت های مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی که مشارکت همه را در حمایت از یکدیگر می طلبد، این حمایت ها می تواند نقش موثری در توسعۀ اقتصادی داشته باشد، چون هم با معرفی محصولات آن شرکت به رونق بخش اقتصادی کمک می شود و هم باعث می شود بخش اقتصادی به فرهنگ کمک کند و این اقدام متقابل اگر در چرخه ای سالم باشد و بخش فرهنگی کار فعال باشد به یک بازو برای پیشرفت این دو بخش تبدیل می شود و البته فعال بودن بخش فرهنگ به بودجه مربوط است که دولت باید آن را تامین کند و چون توانایی انجام این کار را ندارد باید سعی کنیم تا از دیگر مراکز تولید استمداد بطلبیم.
وی تصریح کرد: در مورد شرکت سلامتیان خودرو محور باید بگویم که این شرکت الگویی است برای دیگران و ما باید با کلیۀ بخش های اقتصادی از طریق اتاق بازرگانی صحبت کنیم تا این اقبال بیشتر شود. این اقدامی تازه نیست بلکه به تازگی شروع شده است.
جمشیدیان در خصوص تسری این سرمایه گذاری به فیلم کوتاه و سینمایی و … گفت: در بخش فیلم، سرمایه گذار وجود دارد اما این افراد هستند نه مراکز و صنایع و… و ما انتظار داریم مراکز کمک کنند و فواید این ارتباط دو سویه را ببینند.
رئیس انجمن هنرهای نمایشی با تشکر از سایت ایمنا به دلیل اطلاع رسانی این رویداد گفت: اطلاع رسانی مسئلۀ مهمی است که شما زحمت آن را می کشید و دیگر بخش های فرهنگی و مسئولان عالی رتبۀ فرهنگی مثل ارشاد، حوزۀ هنری و شهرداری و … نیز باید مشارکت کنند و علاوه بر کمک، از بخش خصوصی نیز دعوت کنند تا راغب به انجام این حمایت ها باشد. ما هم در انجمن هنرهای نمایشی، در انجمن سینمای جوان و… سعی می کنیم نظر بخش خصوصی را به مشارکت جلب کنیم اما بهتر است که این حمایت اصولی تر باشد و صندوق حمایتی ایجاد شود تا این حمایت ها به آن واریز شود و به نوعی هدایت شده تر و مستقیم تر باشد.

Go to TOP