حضور کاروان دانشجویان پاکستانی در سرزمین‌های نور

جمعی از دانشجویان کشور پاکستان از یادمان‌ها و مناطق عملیاتی دفاع مقدس جنوب کشور بازدید کردند.

به گزارش هنرما،  ۵۲ نفر از دانشجویان خواهر و برادر پاکستانی در قالب کاروان راهیان نور شهید صیاد شیرازی با حضور در مناطق عملیاتی جنوب کشور از یادمان‌ها و محل رشادت‌های رزمندگان ایرانی در برابر رژیم بعث عراق بازدید کردند.

این زائران در طول حضور خود در استان خوزستان از یادمان‌های نهر خین, اروند, هویزه, دهلاویه, فکه, مناطق عملیاتی بدر, خیبر و مرکز فرهنگی دفاع مقدس شهر خرمشهر بازدید کردند.

چندی پیش سردار علی فضلی، جانشین ستاد مرکزی راهیان نور کشور، در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا،  از حضور بیش از ۶ هزار زائر خارجی در عملیات عظیم راهیان نور خبر داد و گفت: با توجه به اینکه راهیان نور در طول سال برگزار می‌شود و محدودتی برای پذیرش زائر ایرانی نداریم؛ زائران خارجی نیز در طول سال با حضور در مناطق عملیاتی دفاع مقدس در شمال‌غرب، غرب، دریا و خصوصاً جنوب حضور دارند.

سردار فضلی با بیان اینکه عملیات عظیم «راهیان نور» از بیش از ۵۴ کشور خارجی میهمان و زائر دارد، اظهار کرد: در سال گذشته جمعیتی قریب به ۶ هزار زائر خارجی در این سفر معنوی شرکت کردند و پیش‌بینی می‌شود امسال این تعداد افزایش یابد.

جانشین ستاد مرکزی راهیان نور کشور افزود: همچنین با تشکیل قرارگاه راهیان نور بین‌الملل در ستاد مرکزی راهیان نور مقدمات حضور برای پذیرش حجم بیشتر این زائران در حال انجام است.

انتهای پیام/تسنیم

Go to TOP