«علی» بچه های آسمان: کسی برای من کاری نکرد

علی بچه های آسمان تنهای تنهای تنهاست

میرفرخ هاشمیان بازیگر نقش «علی» در فیلم پرافتخار «بچه های آسمان» در حاشیه بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان درخصوص سال های غیبت خود از سینمای ایران، اظهارداشت: «در این سال ها خیلی تلاش کردم که در عرصه ی سینما حضور داشته باشم اما از هر طریق پیگیری کردم، نشد. حتی در هنرستان صدا و سیما در رشته ی بازیگری نیز پذیرفته شدم اما نتوانستم به آن هنرستان بروم. در این سال ها مدام به در بسته خوردم و «نه» شنیدم تا اینکه نهایتا ۱۴-۱۵ سال خودم را «گم» کردم و حتی پوستر بچه های آسمان را پاره کردم، اما باز نتوانستم سینما را فراموش کنم».
وی افزود: «عدم موفقیت من به آن دلیل بود که به جای آنکه نزد افرادی همچون محمدرضا شریفی نیا و رضا عطاران بروم، نزد افراد اشتباهی رفتم».
هاشمیان ضمن بیان اینکه “از آن سال ها تا امروز تنها یک مرتبه و تنها در یک لحظه مجید مجیدی را دیده ام”، از تمایلش برای همکاری مجدد با مجید مجیدی سخن به میان آورد و در پاسخ به این سوال که چرا همه مجید مجیدی را مقصر غیبت او از سینما می دانند، گفت: «چون هر کس از آقای مجیدی سراغ مرا گرفت، وی فقط گفت: “از او خبری ندارم!”».
وی افزود: «البته در این سال ها از سایر کشورها به سراغم آمدند. از آلمان و از کلمبیا برای ساخت مستند فیلم بچه های آسمان به دیدن من آمدند. جشنواره ی فیلم کودک اصفهان هم امسال مرا برای شرکت در نشست «آسیب شناسی انتخاب بازیگر در سینمای کودک» دعوت کرد اما کس دیگری برای من کاری نکرد. این در حالیست که من پرچم ایران را در جهان برافراشتم، فیلم من برای ایران افتخار جهانی آورد؛ تاآنجا که بچه های آسمان نخستین فیلم ایرانی بود که نامزد جایزه اسکار شد اما به دلیل مسلمان بودن ما آن سال جایزه اسکار به فیلم ما تعلق نگرفت.
«علی» بچه های آسمان در خصوص وضعیت حال حاضر بازیگر نقش «زهرا» در همان فیلم گفت: «آخرین مرتبه ای که سراغی از او گرفته شد در سال ۸۶ بود که کامران مجیدی مستندی درباره فیلم بچه های آسمان ساخت».
وی از خاطرات خود در فیلم بچه های آسمان سخن به میان آورد و اظهارداشت: «صحنه های دویدنم در آن فیلم آنقدر واقعی و صادقانه بود که هنوز پس از حدود ۲۰ سال درد ناشی از آن را حس می کنم».
هاشمیان با اشاره به برنامه هایی که در دودهه قبل در زمان کودکی وی برای کودکان و نوجوانان ساخته می شد، تصریح کرد: «در آن زمان مسوولان و مردم برای برنامه های کودک خیلی بیشتر ارزش قائل می شدند».
وی مردم اصفهان را مردمی هنردوست دانست و خاطرنشان ساخت: «مردم اصفهان هنرمندان شهر خود از جمله مهدی باقربیگی و مهدی پاکدل را خیلی دوست دارند و به آنها خیلی بها می دهند».

به نقل ازایمنا

Go to TOP