عضو هیأت علمی دانشگاه اصفهان:

شهید آوینی جاودانه شد!

دکتر فروغی با اشاره به شهدای والامقام اصفهان گفت: باید زندگی شهدا را بررسی و مطالعه کرد و فهمید چرا شهدا به این مقام عالیه رسیدند و از آنان الگو گرفت.

به گزارش خبرنگار هنرما، عضو هیأت علمی دانشگاه اصفهان در این برنامه با اشاره به شهدای والامقام اصفهان گفت: باید زندگی شهدا را بررسی و مطالعه کرد و فهمید چرا شهدا به این مقام عالیه رسیدند و از آنان الگو گرفت.

دکتر فروغی تصریح کرد: مطالعه زندگی شهید سید مرتضی آوینی نشان می‌دهد که زندگی ایشان پر از فراز و نشیب است و و وی در آن بزنگاه تاریخ ایران که نیاز به حضور جدی بود توانست کار موثر انجام دهد و جایگاه خود را پیدا کند.

این جانباز دفاع مقدس خاطرنشان کرد: شهید آوینی جاودانه شد، در عالم هستی کسی به غیر از شهید جاودانه نخواهد شد و این شهدا برگزیده شدند و باید دید چه مراحلی را طی کردند که به این مقامات عالی رسیدند.

وی ادامه داد: در عرصه هنر ایران انسانهای کمی نیستند اما تنها شهید آوینی را به عنوان شهید قلم می شناسیم و این هنر ایشان و عنایت الهی است.

فروغی گفت: وظیفه ما انعکاس پیام شهدا و امام رحمه الله علیه است که اگر بتوانیم به وسیله هنر و بدون کلام آن را منعکس کنیم خیلی مهم است و این کار هنرمندان است.

وی با اشاره به واقعه کربلا و جاودانه شدن شهدای این واقعه افزود: شهدا جاودانه شدند و این به دلیل آن نیست که آنان انسانهای معمولی نبودند بلکه آنان مردم کوچه وئ بازار بودند که فهمیدند وجودشان را کجا باید هزینه کنند.

انتهای پیام/دبیرخانه پاسداشت هفته هنر انقلاب اسلامی در حوزه هنری استان اصفهان

Go to TOP