مدیر خانه ادبیات حوزه هنری اصفهان مطرح کرد

« به ساعت اصفهان» برند شعری نصف جهان

مدیر خانه ادبیات حوزه هنری اصفهان گفت: نهمین همایش فصلی شب‌شعر «به ساعت اصفهان» که به یک برند برای اصفهان تبدیل شده ، با دعوت از قاسم صرافان، حامد عسکری و اجرای سعید بیابانکی پنجشنبه از ساعت۱۷ در تالار سوره برگزار می‌شود.

به گزارش هنرما، حسین خالقی پور امروز اظهار کرد: نهمین همایش فصلی شب‌شعر به ساعت اصفهان، امروز (پنجشنبه) از ساعت۱۷ در تالار سوره حوزه هنری در خیابان آمادگاه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این همایش فصلی با یک سال وقفه از سال ۹۲ آغاز شده است، افزود: با توجه به اینکه در آستانه نیمه شعبان و دهه مهدویت هستیم، از ۱۶ شعر برگزیده‌ای که قرار است خوانده شود، نیمی از آن با موضوع مهدویت و انتظار خواهد بود.

مدیر خانه ادبیات حوزه هنری اصفهان، تصریح کرد: مهمانان ویژه این شب‌شعر، قاسم صرافان و حامد عسکری از شعرای مطرح کشور خواهند بود و برای اولین بار میزبان نغمه مستشار نظامی به عنوان یک بانوی شاعر خواهیم بود.

خالقی پور با اشاره به اینکه اجرای برنامه به عهده سعید بیابانکی است، اذعان کرد: در کنار شعرخوانی شعرا، اجرای موسیقی زنده سنتی هم تدارک دیده شده است.

وی یادآور شد: بنیاد مهدویت و آینده‌پژوهی در اجرای دکور و تأمین محتوا و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در تبلیغات به برگزاری این شب‌شعر کمک کرده‌اند.

مدیر خانه ادبیات حوزه هنری اصفهان با اشاره به اینکه بعد از شب‌شعر، شاعران جوان با مهمانان گپی صمیمانه هم خواهند داشت، اضافه کرد: از چند هفته قبل فراخوان ارسال اشعار را برای این شب داده بودیم که حدود ۳۰۰ اثر به دبیرخانه رسید و از بین آن‌ها ۱۶ شعر برگزیده شد تا در شب‌شعر حضور یابد.

خالقی پور شب‌شعر« به ساعت اصفهان» را یک برند شعری برای اصفهان دانست و گفت: علی‌رغم تبلیغات اندک، هر بار سالن تالار سوره پر شده و بیش از ۳۰۰ نفر در آن شرکت می‌کنند و با توجه به تداوم و استمرار آن در طول چند سال مخاطب خود را پیدا کرده است.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این شب‌شعر، ارزش‌گذاری برای شاعران جوان بوده است و اکثر کسانی که فرصت شعرخوانی به آن‌ها داده می‌شود، از شعرای تازه‌کار و جوان هستند، البته شاعران پیشکسوت هم همواره جلسات را همراهی کرده‌اند.

 مدیر خانه ادبیات حوزه هنری اصفهان تأکید کرد: یکی از علل استقبال خوب مخاطبان و علاقه‌مندان به شعر این است که « به ساعت اصفهان» فرصتی برای بهتر دیده شدن شاعران جوان فراهم کرده و از آنجا که بخش آزاد همواره در جلسات مورد توجه بوده است، محدودیت موضوعی برای حضور اشعار شاعران مختلف وجود نداشته مشروط بر اینکه در فراخوان مورد پذیرش واقع شوند.

انتهای پیام/فارس

Go to TOP