مشاور ریاست دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان:

دولت باید به اقتصاد فرهنگ و هنر توجه کند

دلیران فیروز گفت: یکی از مهم ترین مشکلات موجود در فضای فرهنگی و هنری کشور را رکود اقتصادی و عدم توجه لازم به مقوله اقتصاد فرهنگ و هنر دانست.

احمدرضا دلیران فیروز مشاور دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان در گفتگوی اختصاصی با هنرما یکی از مهم ترین مشکلات موجود در فضای فرهنگی و هنری کشور را رکود اقتصادی و عدم توجه لازم به مقوله اقتصاد فرهنگ و هنر دانست.
دلیران فیروز مشاور امور فرهنگی و ارتباطات شرکت نمایشگاههای بین المللی استان اصفهان در این ارتباط گفت: متاسفانه اکثر هنرمندان حرفه ای کشور ما یعنی هنرمندانی که شغل اصلی آنها فعالیت هنری و در آمد آن ها از این محل است دچار مشکلات اقتصادی هستند. ما در کشور هنرمندان نخبه بسیار زیادی داریم اما به علت آنکه به موضوع اقتصاد فرهنگ و هنر توجه لازم نشده اکثر آنها نمیتوانند صرفا در رشته هنری خود فعالیت کنند و این موضوع باعث عدم تمرکز آنها و بسیاری از مشکلات دیگر میشود.
دلیران فیروز با بیان اینکه ما در کشور به اندازه کافی هنرمند متبحر و مبتکر داریم گفت:ایران کشوری با تنوع قومیتی و جمعیت مناسب است و از حیث کمیت رشته های هنری و تعداد هنرمند در وضعیت ایده آلی بسر میبرد اما به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی در این حوزه هنرمندان فضای سختی را تجربه می کنند.
دلیران فیروز مشاور سابق مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به این نکته که دولت ها وظیفه حمایت از هنرمندان را دارند گفت:معمولا در همه دنیا هنرمندان توسط دولت ها حمایت میشوند اما این حمایت نباید به گونه ای باشد که استقلال هنرمندان از آنها گرفته شود. سازمان های دولتی میتوانند با حمایت مالی از محصولات هنری, ارائه فضاهای مناسب و رایگان به هنرمندان جهت ارائه آثار, تبلیغات, رفع حداکثری محدودیت ها و بروکراسی و در نهایت فرهنگ سازی از اقتصاد فرهنگ و هنر حمایت کنند.
احمدرضا دلیران فیروز مشاور دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان ارتباطات هنری و فرهنگی با کشورهای دیگر را در جهت رونق به اقتصاد فرهنگ و هنر بسیار مفید دانست و اضافه نمود:اعتقاد دارم وجود مشاورین هنری متخصص و ارتباطات فرهنگی با سایر کشورها و رایزنی با امور فرهنگی سفارتخانه ها میتواند فضا را برای ارائه محصولات هنرمندان ایرانی مهیا سازد.

انتهای پیام/

 1. علیرضا گفت:

  شما می فرمایید هنرمند متبحر و مبتکر داریم ولی با شناختی که از خود شما دارم خود شما هم میدونید که هنرمند ما شده بازیچه ای برای ایام انتخابات..
  انتخابات هم که رد شد هنرمند میره کنج عزلت….
  چشما را باید شست!!!!!!!!!!!

 2. با نظرتون کاملا مخالفم
  مگه چه گلی به سر ما هنرمندا زده شده؟؟؟؟من به نوبه ترجیح میدم هنرم برای خودم باشه نه برای اقتصاد

 3. اگه به مقوله اقتصاد هنر اونم با دید اقتصاد مقاومتی نگاه بشه خیلی از مشکلات کار حل میشه

Go to TOP