استاد گرافیست:

وظیفه ماست که سطح سوادبصری مردم را افزایش دهیم

استاد علی سجادیه گفت: وظیفه ما است که طرح های تولید شده در کارگاه های این چنینی را با برنامه ریزی به دست پیشه وران و مردم برسانیم و تاثیر آن را در جامعه مشاهده کنیم و سطح سواد بصری جامعه را افزایش دهیم .

به گزارش خبرنگار هنرما، استاد علی سجادیه یکی از گرافیست های مطرح اصفهان  گفت: وظیفه ما است که طرح های تولید شده در کارگاه های این چنینی را با برنامه ریزی به دست پیشه وران و مردم برسانیم و تاثیر آن را در جامعه مشاهده کنیم و سطح سواد بصری جامعه را افزایش دهیم .

این استاد گرافیک افزود: پیشنهاد می کنم پیش از برگزاری چنین کارگاه هایی با یک برنامه‌ریزی منظم مجموعه کارهایی با موضوع کارگاه، به شرکت کنندگان ارائه شود تا آنها را ببینند و با توجه به شاخص ‌های معرفی شده کارهای خود را ارائه کنند، و طرح ها و فرهای جدیدی را در قالب های مختلف تولید نمایند تا بتوان چند فرم خوب را از میان آنها انتخاب و در هنرهای دیگر مانند صنایع دستی ارائه داد.

وی ادامه داد: چنین کارهایی می‌تواند سطح سواد بصری مردم و پیشه وران و گردشگرانی که به اصفهان می‌آیند را بالا ببرد و سبب شود تا همه ببینند که در هنر اصفهان که مهد هنر جهان اسلام است چه چیزی اتفاقات جدیدی می‌افتد.

استاد سجادیه در خصوص حضور مربیان در این کارگاه خاطرنشان کرد: وجود مربیان در کارگاه های یک روزه برای گوشزد کردن تکنیک ها و بیان تناسبات بیرونی و درونی و درست بودن فضای مثبت و منفی و هارمونی و ریتم و … موثر است و آنان تنها می توانند شرکت کنندگان در این کارگاه ها را هدایت کنند.

وی ادامه داد: شرکت کنندگان در این کارگاه  می توانند به واسطه حضور در جمع از یکدیگر الگو بگیرند و چه بسا وقتی گرایش‌های مختلف کنارهم جمع می‌شوند نتایج خوبی را شاهد خواهیم بود.

وی تصریح کرد: در این کارگاه(نگارش نام و القاب حضرت علی (ع)) خوشنویسان در کنار گرافیست ها به فعالیت پرداختند و این دو رشته از هم تأثیر و ایده گرفتند، در این گونه کارگاه ها قواعد شکسته می‌شود و انرژی ها رها می شود و هرکس آنطور که حس می کند به خلق اثر می‌پردازد و چون محدودیتی وجود ندارد و برخی از قواعد را می توان شکست خلاقیت در آثار شرکت کنندگان بروز می کند.

انتهای پیام/ حوزه هنری استان

 

Go to TOP