نقد و بررسی شور زندگی در «خانه کاریکاتور»

خانه کاریکاتور حوزه هنری استان اصفهان، در کارگاه هفتگی خود که در روز گذشته در خانه هنرمندان اصفهان برگزار شد فیلم «شورزندگی» را نقد و بررسی کرد.

به گزارش هنرما؛  فیلم «شور زندگی» محصول ۱۹۵۶ با بازی«کرک داگلاس» در نقش ونگوگ و آنتونی کوئین در نقش پل گوگن در این جلسه به نمایش درآمد.

این فیلم به روایت زندگی نقاش هلندی وینسنت ون گوگ به کارگردانی وینسنت مینلی می پردازد که بر اساس رمانی به همین نام اثر ایروینگ استون ساخته و توسط نورمن کوروین اقتباس شده است.

داستان این فیلم داستان وینسنت ونگوگ است که چندان در هماهنگ کردن خود با زندگی خانوادگی موفق نیست و با کمک مالی برادرش “تئو” به نقاشی به عنوان مشغله‌ی اصلی‌اش می پردازد.

ون گوگ به‌عنوان یکی از تأثیرگذارترین نقاشان قرن نوزدهم در جهان شناخته می‌شود. وَنسان وَن گوگ  در یک دهه بیش از۲٬۱۰۰ کار هنری تولید کرد که شامل ۸۶۰ نقاشی رنگ و روغن و بیش از ۱٬۳۰۰ نقاشی با آب‌رنگ، طراحی و چاپ می‌شود.

ون گوگ شیفته نقاشی از مردم طبقه کارگر مانند تابلوی سیب‌زمینی‌خورها، کافه‌های شبانه مانند تراس کافه در شب، مناظر طبیعی فرانسه، گل‌های آفتابگردان، شب پرستاره و خودنگاره بود. وی در اواخر عمر به شدت از بیماری روانی و فشار روحی رنج می‌برد و به اعتقاد اکثریت همین موضوع به خودکشی او منجر شد. پس از نمایش فیلم حضار به نقد و بررسی فیلم و تفاوت‌های فیلم با زندگی، آثارش و بیماری ونگوک پرداختند.

انتهای پیام/ حوزه هنری اصفهان

 

 

Go to TOP