وزیر ارشاد میهمان اختتامیه جشنواره کودک/ زمان جشنواره در روزهای بعدی ببیشتر می شود

پنجمین روز از برگزاری سی امین جشنواره فیلم کودک در اصفهان در حال اجرا است.

به گزارش هنرما، پنجمین روز از برگزاری سی امین جشنواره فیلم کودک در اصفهان در حل اجرا است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان با اشاره به هیجان ایجاد شده در برگزاری جشنواره اعلام کرد:استقبال مردم اصفهان از این جشنواره بی سابقه بوده است.

ارزانی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را مهمان ویژه اختتامیه خواند و ادامه داد: امیدواریم جشنواره بصورت ثابت در اصفهان بماند.

وی شور و هیجان در بین جوانان را از دستاوردهای جشنواره سی ام در اصفهان نامیئ و گفت: نکوداشت چهره های هنری یکی از کارهای بزرگ این دوره جشنواره بوده است.

برنامه اکران های امروز جشنواره:

بر اساس همین گزارش امروز از ساعت ۱۸ مراسم بزرگداشت رسول صدرعاملی برگزار شد و همین ساعت  در سینما سپاهان  فیلم« دنیای کیف‌ها» ساخته  حمید نخعی و ساعت ۲۰ فیلم «پدربزرگم درخت گیلاس بود» کاری از اولگا بولیتکوای روس و تاتیانا بولیتکوا «ناگهان باد برمی‌خیزد» ساخته ادریس سامانی و فیلم فرانسوی« راه طولانی شمال» از رمی شامان اکران خواهد شد.

صدای نرگس و چهل کچل فیلم های دیگر این سینما در نوبت اکران امروز هستند.

«خیال نقش» احمد فیضی، «خطره» رقیه فتحی، قهرمانان کوچک حسین قناعت و«باران آهسته می‌بارد» سعید نجاتی، «تابستان قوه» مریم صمدی فیلم های دیگر این سالن هستند.

در سالن شماره ۲  هم «ملاقات با سوپر من» از«رویای شیرین» و «زمستان جیل و جول» «جنگلی» و « معجزه کوهستان » اکران خواهد شد.

سالن چارسوق پردیس هم سایه ای که نور شد، سیاه یا سفید، سوزن بان، درخت پرتقالی، پروانگیف الک دولکو سایه روشن را امروز اکران می کند.

.

کارگردان فیلم « خاکستری کوچکه پر سر و صدا» در نشست خبری این فیلم با اشاره به فضاهای تکراری در سینما گفت: بسیاری از فضاها در سینما کهنه نمی.

همدال نس با اشاره به آرامش در ایان ادامه داد: اصفهان بسیار آرام است و بازار بزرگ این شهر در عین عظمت بسیار آرام است و  درخت های آن است که مانند سقفی در همه جای شهر بر روی سر بنده بوده است.

نورسن چیتن کورکن هم در نشست خبری خود فرهنگ سینمای ترکیه را به ایرران شبیه دانست و گفت:  دوچرخه آبی نخستین فیلم بلند ماست و پیش از این چندین نمایش تئاتری داشتیم، از سال ۲۰۰۵ تصمیم به ساخت فیلم کردیم اما در عین حال کار درام خلاق انجام دادیم.

غلامرضا ملا احمدی هم در نشست خبری کله آهنی هدف اصلی اش از ساخت این فیلم را برقراری ارتباط کودکان با این فیلم خواند و افزود:در ساخت این فیلم از تکنیک سه بعدی استفاده کرده ایم.

وی با اشاره به الفاظ نامناسب در این انیمیشن ادامه داد:  این یالوگ‌ها را شخصیت بد داستان می گوید و کودک به این مسئله پی می برد که شخصیت خوب از این کلمات استفاده نمی کند و شاید این مسئله یکی از نکات مثبت ماست و در این فیلم سعی کردیم به کودک این مسئله را متوجه کنیم که برای هر کار باید کار کند.

همچنین شنیده ها از احتمال تغییر در برنامه اکران و کشیده شدن اکران ها به صبح و همچنین روز هشتم حکایت دارد.

 

Go to TOP