کشور ما سرزمین سینماهاست

رسول صدر عاملی گفت: : کشور ما سرزمین سینماست اما برای ورود به عرصه سینما قبل از اینکه ارزیابی صورت و شکل ظاهری خود داشته باشیم

به گزارش خبرنگار هنرما، عصر امروز در سینما فلسطین مراسم نکوداشت رسول صدر عاملی برگزار شد.

امیرشهاب رضویان در ابتدای این مراسم گفت:  آقای صدرعاملی را از فیلم «خونبارش» می‌شناسم که اولین فیلم بعد از انقلاب ایران درباره ماجرای ۱۷ شهریور بود.

وی ادامه داد:  صدرعاملی اولین ملودارم بعد از انقلاب را هم کارگردانی کرد، فیلمی به نام «گل‌های داوودی» که شما نوجوان‌ها هم باید آن‌را ببینید.

رسول صدرعاملی هم دراین مراسم گفت:  اوایل انقلاب کار سینما سخت بود و بسیاری با سینما مشکل داشتند اما برخی از مسئولان پای سینما ایستادند  و اهالی سینما نیز با مشقت و سختی تلاش می‌کردندکه مبادا به مخاطب سینما توهین شود.

وی با اشاره به اینکه در این دوره فیلم های خوبی در جشنواره شرکت کرده اند ادامه داد: : اکنون فیلم‌های خوبی ساخته می‌شود اما به‌اندازه فیلم‌های دهه ۶۰ و ۷۰ باکیفیت نیست ولی در آن دوره برای ما کشف و بازتعریف سینمای ایران خیلی مهم بود.

وی افزود:  کشور ما سرزمین سینماست  اما برای ورود به عرصه سینما قبل از اینکه ارزیابی صورت و شکل ظاهری خود داشته باشیم، باید به کاراکتر توجه کنیم، آرتیست موفق کسی است که از خود شناخت واقعی داشته باشد و قابل‌اعتماد باشد زیرا داشتن شخصیت مقتدر و اصولگرا در سینما مهم است.

کارگردان سینمای ایران باصدر عاملی اصفهان را برای ایرانیان خیلی عزیز دانست و غم زاینده رود را برای کشور زیاد دانست.

 

Go to TOP