رئیس سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری:

سینما نویسی غنی با استفاده از حوزه های تخصصی/ سینمای کودک باید جدی تر گرفته شود/

حیدریان گفت: اگر حوزه کودک را تخصصی کنیم می توانیم محتوای مناسبی هم داشته باشیم و با استفاده از آن می توان سینما نویسی را غنی تر ادامه دهیم.

به گزارش خبرنگار هنرما، رئیس سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به روند فعالیت در سینمای کودک گفت: آنچه تاکنون بر سینمای کودک و نوجوان گذشته حکایت از یک غفلت هماهنگ در میان مسئولان و هنرمندان بوده است.

محمدمهدی حیدریان  تصریح کرد: نمی توان ممنوعیتی را برای کودک تصور کرد و برای حفظ محدوده های فرهنگی تمام تلاش خود را به کار می بندیم.

حیدریان افزود: اگر بدون بهره‌گیری تکنولوژی کار کنیم انتخاب نمی‌شویم به این دلیل باید کودک را جدی‌تر بگیریم .

رئیس سازمان سینمایی ادامه داد:  برنامه‌های ما باید زنجیره ای کامل باشد تا به هدف حضور مؤثر در بازار تصویر دنیا برسیم به همین دلیل ما دیگر هر چیزی را انتخاب نمی‌کنیم، صرفاً به تجربه هنری داشتن اکتفا نمی‌کنیم.

وی گفت:  با تأمین سرمایه تولید آغاز می‌شود و با در دسترس قرار دادن سود معقول به پایان می‌رسد و بانک‌ها، صندوق‌ها و فعالان این حوزه نشست‌های متعدد را داشتند و پاسخی که دریافت کردیم تاکنون مثبت بوده و شکل حمایت‌هایی که تاکنون بوده دیگر در برنامه فارابی نیست و اگر سودی قرار است حاصل شود باید در عرضه به دنبال آن بوده و امکان بازگشت سرمایه را متصور باشیم.

حیدریان اضافه کرد: اگر حوزه کودک را تخصصی کنیم می توانیم محتوای مناسبی هم داشته باشیم و با استفاده از آن می توان سینما نویسی را غنی تر ادامه دهیم.

رئیس سازمان سینمایی تصریح کرد: دو سال پیش شورای راهبردی سینمای ایران تشکیل شده و برنامه جامعی تدوین کرده و این زنجیره را کامل دیده و در این مدت نیز بحث می‌شود تا تکمیل شود، نقصی که شورای قبل داشته این است که نیروهای جوان در آن کمتر بوده‌اند.

حیدریان افزود:  بسیاری از موضوعاتی که کارگردان‌ها به آن پرداخته‌اند از یک فقر تکنیکی رنج می‌برد که سبب عدم توجه بازار به آن می‌شود،

وی سینمای کودک را اولویت نخست سازمان سینمایی دانست و افزود: سینمای کودک باید خودش را مخاطب جهانی ببیند به این دلیل ما در حوزه تکنیک در این سینما حمایت و سرمایه گذاری می‌کنیم و تکنیک‌های انتقال محتوا را فراهم می‌کنیم.

 

Go to TOP