رنگ خدا به جشنواره رضوی اهمیت می دهد/ اسامی برگزیدگان دوازدهمین جشنواره صنایع‌دستی رضوی

نمایشگاه برگزیدگان دوازدهمین جشنواره ملی صنایع‌دستی رضوی اصفهان عصر امروز در گالری شماره یک کتابخانه مرکزی اصفهان آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار هنرما، نمایشگاه برگزیدگان دوازدهمین جشنواره ملی صنایع‌دستی رضوی اصفهان عصر امروز در  گالری شماره یک کتابخانه مرکزی اصفهان آغاز به کار کرد.

مدیر کل فرهنکگ و ارشاد  اسلامی اصفهان در آئین افتتاح این نمایشگاه گفت: این دوره که برای دوازدهمین سال اصفهان میزبان این جشنواره است جشنواره بصورت دوسالانه برگزار شده است.

حبیب رضا ارزانی به غنای این دوسالانه اشاره کرد و ادامه داد: قرار بر این شد که یک سال صنایع‌دستی و سال دیگر هنرهای سنتی موضوع جشنواره قرار گیرد.

وی افزود: سال بعد موضوع جشنواره هنرهای سنتی خواهد بود.

ارزانی تصریح کرد: هر کسی در این جشنواره اثری خلق کرده با عشق امام رضا (ع) بوده است، چرا که در این جشنواره آنچه که به جشنواره اهمیت می‌دهد «رنگ خدا» است.

وی گفت: در این دوره از جشنواره ۱۰۶ اثر از ۸۳ هنرمند به دبیرخانه جشنواره واصل شد و نهایتاً ۴۵ اثر و بعد ۳۷ اثر برتر شناخته شد که امروز مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

در ادامه از برگزیدگان این دوره از جشنواره تجلیل به عمل آمد.

در نازک‌کاری چوب ناصر نهاوندیان از استان البرز رتبه اول را کسب کرد و امین همتی از فارس دوم شد و مریم کشتکاروند از البرز مقام سوم را کسب کرد. در این بخش فاطمه مصیبی از چهارمحال و بختیاری شایسته تقدیر شد.

در منبت‌کاری چوب حسین فرامرزیان از استان اصفهان رتبه اول، سید فرهاد پاک‌نژاد از استان اصفهان رتبه دوم و  سارا سازگار از استان خراسان رتبه سوم را کسب کرد.

در این بخش محمد نوری از گلپایگان اصفهان شایسته تقدیر شد.

حمیده نافع بوستان از استان تهران ، مسلم زارع مهرجردی از استان یزد، زینب وهابی از استان تهران رتبه اول تا سوم بخش معرق کاری به خود اختصاص دادند و فاطمه سادات میرمیران از اصفهان و سارا نیک‌فر از تهران در این بخش شایسته تقدیر شدند.

فرزاد زارعی و سعید پرورش رتبه های اول و سوم بخش شبکه بری را به خود اختصاص دادند ، در این بخش کسی رتبه دوم را کسب نکرد.

حسن نیسانی و کریم امیدی، میثم زارعان در این بخش شایسته تقدیر شدند.

باقری نفری، داود جعفری و مجید فخاری در رشته قلمزنی رتبه اول تا سوم را کسب کردند.

دو شاخه چوب و فلز به دلیل عدم ارتباط موضوعی آثار با بخش ویژه جشنواره (کرامت انسانی) هیچ اثری شایسته تقدیر نشد.

به همین گزارش این نمایشگاه از امروز به مدت یک هفته در گالری شماره یک کتابخانه مرکزی ادامه خواهد داشت و بازدید از آن برای عموم آزاد و رایگان خواهد بود.

 

Go to TOP