مهدی احمدی فر:

رونمایی از جدیدترین کتابهای دفاع مقدس/ شناسایی افراد مستعد با اجرای تئاتر بچه های مسجد

نشست خبری رییس حوزه هنری استان اصفهان امروز در خانه هنرمندان برگزار شد.

به گزارش هنرما رئیس حوزه هنری استان اصفهان در نشست خبری امروز خود که در خانه هنرمندان اصفهان برگزار شد با اشاره به نیاز حوزه هنر به جریان سازی گفت: یکی از اصلی‌ترین ارکان رسانه‌ها،خبرنگاران هستند که با ذوق و استعداد خود و هنری شخصی‌شان به همراه علم و دانشی که در این حوزه دارند رسالت خود را انجام می‌دهند و پیگیری سوژه‌ها از جانب آن‌ها مایه خرسندی است.

مهدی احمدی فر فرهنگ و هنر را یکی از اصلی ترین موضوع ها در جامعه خواند و ادامه داد: ضروری است در همه موارد چیوست رسانه ای تهیه شود ولی در حوزه فرهنگ و هنر این ضرورت بیشتر است.

وی ثبت منسجم اطلاعات هنرمندان را از فعالیت های شروع شده حوزه هنری استان دانست و تصریح کرد: در حال تدوین بانک اطلاعاتی هنرمندان استان هستیم .

احمدی فر تشکیل موزه مجازی با همکاری انجمن موزه داران را یکی دیگر از محورهای فعالیت حوزه هنری استان برشمرد و اضافه کرد: با توجه به ملزومات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری این فعالیت امیدواریم تا پایان سال بتوانیم آن را به بهره‌برداری برسانیم.

رئیس حوزه هنری اصفهان کمبود فضای مناسب و تخصصی در عرصه تئاتر را به عنوان یکی از معضلات  این هنر خواند و ادامه داد:  یک پلاتو تخصصی برای گروه‌های نمایشی در دستور ساخت است که می‌تواند زمینه مناسبی را برای رشد تئاتر در استان اصفهان فراهم کند.

احمدی فر گفت: همزمان با بازگشایی دفتر تئاتر بچه‌های مسجد قرار است بچه‌های مستعد را در مساجد شناسایی کند و با در اختیار قرار دادن متن  نمایش در مساجد بعد از نماز برای مردم به روی صحنه رود که این راه می‌تواند بهترین مسیر برای مردمی کردن هنر نمایش باشد.

وی ادامه داد:   توجه به جنبه‌های دراماتیک جنگ از حوزه هنری انتظار می‌رود و استان اصفهان با بیشترین سهم فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس در جنگ تحمیلی خاطرات بسیاری دارد که بسیاری از آن‌ها توسط حوزه هنری به ثبت رسیده است .

وی بیان داشت: تعدادی از کتب خاطرات فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس آماده چاپ شده است که به زودی در هفته دفاع مقدس، هفته بسیج و به بهانه دهه فجر رونمایی خواهد شد و رسانه‌ها می‌توانند با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی به شکل خاطرات کوتاه و یا خلاصه کتاب از آن استفاده کنند.

انتهای پیام/

Go to TOP