رئیس مرکز اصفهان‌شناسی و خانه ملل:

«خاک و خون» نخستین مثنوی حماسی است

رئیس مرکز اصفهان‌شناسی و خانه ملل سازمان فرهنگی تفریحی اصفهان با اشاره به ضرورت تولید محتوای ارزشی گفت: اگر محتوای ارزشی تولید و ارائه نشود جامعه دچار بحران هویتی می‌شود.

به گزارش خبرنگار هنرما، حمید فرهمند پیرامون رونمایی از کتاب”منظومه خاک و خون” توسط مرکز اصفهان‌شناسی و خانه ملل اظهار داشت: مردادماه امسال شاهد آئین رونمایی از “منظومه خاک و خون” سروده حماسی “پیمان کلانتر معتمدی” در مورد آزادسازی خرمشهر بودیم.
وی با اشاره به فتح خرمشهر افزود: فتح خرمشهر پیروزی بزرگی بود که تمام ایرانیان در آن شرکت داشتند و حضرت امام(ره) در وصف آن فرمودند “خرمشهر را خدا آزاد کرد” و امروز “منظومه خاک و خون” که روایتی متفاوت در مورد فتح خرمشهر است در حضور خانواده‌های سرداران شهید آزادسازی خرمشهر، جمعی از مقامات لشکری، شهردار اصفهان و مدیرعامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان رونمایی شد.
رئیس مرکز اصفهان‌شناسی و خانه ملل درباره کتاب “منظومه خاک و خون” بیان‌کرد: امیدواریم این کتاب که با موضوع آزادسازی خرمشهر سروده شده مورد توجه علاقه‌مندان قرار گیرد و نسل آینده از طریق این کتاب و کتاب‌های مشابه با دستاوردها و افتخارات پدران خود در هشت سال دفاع مقدس آشنا شوند.
وی با اشاره به ضرورت تولید محتوای ارزشی گفت: اگر آثار ارزشی تولید نشود پیوند نسل جوان با گذشه قطع و جامعه دچار بحران هویتی می‌شود، تولید این کتاب‌ها کمک می‌کند گذشته را بهتر ببینیم، بفهمیم و از آن پلی برای آینده بسازیم.
فرهمند از “منظومه خاک و خون” به عنوان نخستین مثنوی حماسی با موضوع فتح خرمشهر یاد کرد و اظهار داشت: باتوجه به اینکه شبکه‌های مجازی رشد گسترده‌ای داشته و تعداد افراد کتابخوان و سرانه مطالعه در کشور بسیار پایین آمده است، یکی از راه‌های جذب افراد و مخاطبان ارائه محتوا در قالب‌های نو و مبتکرانه‌است و از سویی قالب منظوم قالبی است که ایرانیان همیشه به آن علاقه‌مند بوده‌اند.
رئیس مرکز اصفهان‌شناسی و خانه ملل با برشمردن ویژگی‌های دیگر این کتاب افزود: کسانی که به هردلیلی فرصت خواندن کتاب را ندارند لوح فشرده آن در اختیارشان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

Go to TOP