پنجمین نمایشگاه جلوه های نقش در گالری عمارت سعدی دایر شد

پنجمین نمایشگاه تخصصی نگارگری و تذهیب جلوه های نقش در گالری های عمارت سعدی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار هنرما،  نمایشگاه  جلوه های نقش در دو بخش آثار اساتید نگارگر و منتخبین آثار شرکت کنندگان در فراخوان این نمایشگاه ارائه می شود.

علی غلامی نمایشگاه گردان پنجمین نمایشگاه تخصصی نگارگری و تذهیب جلوه‌های نقش با بیان این خبر گفت:  با پایان یافتن زمان فراخوان این نمایشگاه تعداد ۲۵۶ اثر از ۹۷ هنرمند به دبیرخانه ارسال شد، از بین آثار دریافتی و در مرحله اول تعداد ۱۲۸ اثر انتخاب شد که اصل این آثار به دبیرخانه نمایشگاه تحویل و انتخاب نهایی از روی اصل آثار دریافتی انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله پایانی تعداد ۱۱۰ اثر جهت نمایش در پنجمین نمایشگاه تخصصی جلوه های نقش انتخاب شد.

وی تصریح کرد: با توجه به استقبال هنرمندان نگارگر و تذهیب کار برای حضور در این نمایشگاه و شرکت هنرمندانی از سراسر کشور، مکان برگزاری نمایشگاه از گالری نقش خانه به عمارت سعدی واقع در خیابان استانداری و مجاور میدان تاریخی نقش جهان انتقال یافت تا فضای بیشتری در اختیار هنرمندان و بازدیدکنندگان این نمایشگاه قرار گیرد.

علی غلامی ادامه داد: آیین افتتاح پنجمین نمایشگاه جلوه های نقش در ساعت ۱۷روز پنج شنبه ۲۳ شهریور در گالری سعدی برگزار می شود و این نمایشگاه تا ۴ مهرماه برای بازدید علاقه مندان دایر خواهد بود.

وی گفت: همچنین در مدت برگزاری نمایشگاه برنامه های جانبی از قبیل سخنرانی ، ورکشاپ و جلسه تحلیل و بررسی آثار نیز به اجرا در می آیند تا هنرمندان بتوانند بیشترین استفاده را از این نمایشگاه ببرند.

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه یکی از بزرگترین نمایشگاههای تخصصی کشور است که در طول پنج سال برگزاری خود توانسته به جایگاه و اعتبار خوبی در میان هنرمندان دست یابد خاطرنشان کرد: نمایشگاه جلوه های نقش برآمده از نشست های تخصصی ماهیانه نگارگری و تذهیب است که بیش از چهارسال به همت واحد تجسمی حوزه هنری استان اصفهان با حضور استاد مجید صادق زاده در خانه هنرمندان این شهر برگزار می شد.

انتهای پیام/

Go to TOP