تئاتر «تو مشغول مردنت بودی» روی صحنه تالار هنر

مژگان خالقی گفت: علاوه براینکه نمایشنامه فضایی سورئال دارد و امکان خیال پردازی را به تو می‌دهد؛ چند لایه بودن نمایشنامه برایم شیرین و قابل توجه است.

به گزارش خبرنگار هنرما، طراح و کارگردان این نمایش اظهار داشت: نمایشنامه “تو مشغول مردنت بودی” نمایشنامه برگزیده جشنواره تئاتر فجر و انجمن منتقدان است و البته با وجود فضای خارق العاده‌اش تا کنون اجرایی در ایران نداشته است. دغدغه اجرای این نمایشنامه از چند سال پیش با من بود.‌ این بار به پیشنهاد تالار هنر تصمیم به اجرای آن گرفتم.

مژگان خالقی درباره انتخاب این متن ادامه داد: علاوه براینکه نمایشنامه فضایی سورئال دارد و امکان خیال پردازی را به تو می‌دهد؛ چند لایه بودن نمایشنامه برایم شیرین و قابل توجه است. اینکه متن به موضوعاتی مثل تنهایی، مرگ، انتقام، حسرت‌های بشری و … می‌پردازد و ذهن را به خوبی درگیر خود می‌کند.

وی در تعریف خلاصه داستان این نمایشنامه گفت: نمایشنامه داستان زندگی روبه زوال مادری است که از ۲۵ سال پیش دچار بحران شده است.

کارگردان نمایش “تو مشغول مردنت بودی” با بیان اینکه ‌مهمترین اتفاق این اجرا، شیوه اجرایی متفاوت آن است؛ افزود:‌ این نمایش بر اساس شیوه کارگردانی تادئوش کانتور که کارگردان شهیر لهستانی است کار شده است. کارگردانی که من حدود ۱۰ سال است که به طرق مختلف در حال کار روی شیوه‌های کار او از نوشتن مقاله، برگزاری کارگاه و … هستم و به نوعی این اجرا را ماحصل این تجربه ۱۰ ساله روی متد تئاتری کانتور می‌دانم.

وی درباره ویژگی این متد بیان کرد:‌ به نظرم روش کانتور اساساً شورشی است بر تئاترهای مرسوم و موزه‌ای و مبنای آن صددرصد تجربه اندوزی در شکل و روش است.

خالقی افزود: من کتابچه‌ای برای این اجرا نوشته‌ام که شامل بخشی از دستاوردهای من، تمرین نگاری‌ها، مرحله گسترش ایده و … است و تماشاگر می‌تواند در حاشیه این اجرا آن را تهیه کند.

تو مشغول مردنت بودی” را کامران شهلایی نوشته و مژگان خالقی طراح و کارگردان آن است.

لیلا پرویزی؛ نوید بانی، فاطمه بختیار و فائزه بختیار در این نمایش ایفای نقش می‌کنند. سایر عوامل این نمایش عبارتند از: مجری طرح: حسن جودکی، مدیر پروژه:‌ امیر صفایی پور، طراح لباس‌: سمانه داودی پارسا، طراح گریم: ماریا حاجیها، عکاس: خسرو خالقی، امیرحسین مسعودی، طراح پوستر: علی رنجبران، دستیار اول کارگردان:‌ میلاد فروتنیان، تمرین نگار: سمیه اشتری، منشی صحنه: نرگس معینی، مدیر تبلیغات و روابط عمومی: خسرو خالقی، دستیار لباس: زینب مقانی، دستیار دوم کارگردان: امیرحسین مسعودی.

این نمایش تا ۳۰ شهریور از ساعت ۲۰:۳۰ در سالن کوچک تالار هنر اصفهان بر صحنه می‌رود.

دور دوم اجراهای این نمایش در سالن کوچک تالار هنر نیز از ۱۰ تا ۲۵ مهرماه ساعت ۱۸:۳۰ برقرار خواهد بود.

انتهای پیام/

Go to TOP