در سی و هشتمین پاتوق تئاتر؛

نمایشنامه‌ «مرداب» خوانده شد

سی و هشتمین پاتوق تئاتر به خوانش و نقد نمایشنامۀ «مرداب» اثر مجید کیمیایی پور اختصاص دارد.

به گزارش خبرنگار هنرما، مجید کیمیایی پور در خصوص این نمایشنامه گفت: این نمایشنامه در خصوص طلاق عاطفی در خانواده ها است و در دو اپیزود روایت می شود.

وی افزود: در اپیزود اول جنسیت مشخص نیست و ارتباط زوجی روایت می شود که روابطشان تکراری شده و به سردی گراییده است و در اپیزود دوم زن و مردی که به دور از جامعه در خانه ای زندگی می کنند و زن دائما به آشپزی و مرد به روزنامه خواندن اوقات می گذراند تا اینکه فردی وارد خانه آنان می شود که می میرد.

وی ادامه داد: این مرگ نماد مرگ روحی است که اتفاق می افتد و در واقع نماینده خود افراد و روابط آنان است که از عدم شناخت زندگی و ارتباط سرچشمه می گیرد.

یکشنبه های تئاتر، نشست تخصصی نمایشنامه خوانی است که در سه سال گذشته ۳۷ جلسه از آن برگزار شده است. در این نشست نمایشنامه نویس متن خود را می فرستد و ما از او دعوت می کنیم که اثر خود را در حضور اهالی فن بخواند و از نقد و نظر دوستان بهره مند شود.

در جلسۀ گذشتۀ این نشست نمایشنامۀ «بیا با هم تو چهارباغ قدم بزنیم» اثر محمد علی میاندار خوانده شد و سی و هشتمین نشست در این هفته به نمایشنامه خوانی «مرداب» اثر مجید کمیایی پور اختصاص دارد.

گفتنی است، این نشست به همت حوزۀ هنری اصفهان هر دو هفته یکبار  برگزار می شود و علاقمندان برای شرکت در نشست می توانند، یکشنبه ۲ مهر ماه، رأس ساعت ۱۶:۰۰ به خانۀ هنرمندان اصفهان مراجعه کنند.

Go to TOP