سید عباس صالحی:

اصفهان در فرهنگ کشور تاثیرگذار است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز با استقبال حجت الاسلام والمسلمین ارزانی وارد اصفهان شد.

به گزارش هنرما؛وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز با استقبال حجت الاسلام والمسلمین ارزانی وارد اصفهان شد.

سید عباس صالحی در بدو ورود با استاندار و امام جمعه اصفهان دیدار کرد و قرار است در برنامه های عزاداری شهر اصفهان حضور پیدا کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار استاندار اصفهان ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام عزاداری سالار شهیدان اصفهان را در دوران مختلف موثر در فرهنگ نامید و گفت: تاریخ اصفهان به این شهر هویت داده است و هنرمندان اصفهان مایه هویت این شهر هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صفهان را  در دوره ی مدیریت دکتر زرگرپور در حوزه ی فرهنگی و هنری، دارای پیشرفت بسیار خوبی دانست و گفت:  شرایط توام با حساسیت های مختلف در اصفهان وجود دارد و اینکه آرامش توام با توسعه در ۴ سال گذشته در این استان وجود داشته جای تحسین دارد.

استاندار اصفهان هم در این دیدار ضمن گرامیداشت این ایام ، تشییع شهید حججی را بی نظیر دانست و گفت : براساس سند آمایش سرزمین علم و فناوری و گردشگری  از برنامه های توسعه ی استان بود که ایشان فرمودند اگر فرهنگ و هنر در اصفهان از برنامه های توسعه نباشد در کدام استان هنر ارتقا می یابد؟ و به همین دلیل ارتقای هنر نیز در برنامه های توسعه ی استان برای ٢٠ سال آینده قرار گرفت.
استاندار اصفهان با بیان اینکه هنرمندان در جلسات هم اندیشی با مسئولان استان حضور می یابند، افزود: در اولین گام ، برای ارتقای هنر استان کارخانه تاریخی ریسباف به مساحت ٧ هکتار برای احداث موزه بزرگ اصفهان تملک گردید و در سفر استاد فرشچیان به اصفهان، ایشان از این بنای تاریخی بازدید نمودند.

همچنین وزیر ارشاد با آیت ا… سید یوسف طباطبائی نژاد امام جمعه اصفهان دیدار کرد.

 

انتهای پیام/

Go to TOP