در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اصفهان مطرح شد؛

جایگاه ویژه استان اصفهان در زمینه فرهنگ و هنر کشور/ هنر و دین دو مقوله جدایی ناپذیر هستند

مراسم تکریم حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله ارزانی و معارفه حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی اصفهان در اتاق بازرگانی برگزارشد.

به گزارش هنرما؛ مراسم تکریم حجت الاسلام حبیب الله ارزانی و معارفه حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان در اتاق بازرگانی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین ارزانی در ابتدای این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان و عوامل مختلف فرهنگی و هنری اصفهان به ۹۲۰ روز فعالیت وخدمت گذاری خالصانه خود در عرصه فرهنگ و هنر اشاره کرد و افزود: اصفهان جایگاه والا و ارزشمندی به خصوص درزمینه فرهنگ و هنردارد و به گفته مقام معظم رهبری علم، ایمان و هنر از برجسته ترین خصوصیات این شهر است که باید بسیار مورد توجه واقع شود.
وی ادامه داد: اصفهان مهد هنر و مجتهدان علم است و جایگاه اجتهادی در حوزه های مختلف فرهنگی دارد.

مدیر کل سابق ارشاد اصفهان افزود: اصفهان کوریدور فرهنگ و هنر و همچنین شهر گنبدهای فیروزه ای است و از دل این شهر هنرمندان بزرگی متولدشده اند.

وی درادامه خاطرنشان کرد: بحث آرامش درفضای کاربسیارمهم است و این ۹۲۰ روز فعالیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در آرامش کامل و به دور ازحواشی سپری شد.

حجت الاسلام و المسلمین ارزانی به عمده فعالیت های خود در این ۴ سال اخیر اشاره کرد و گفت: تشکیل شورای هم اندیشی در اصفهان، برگزاری مراسم تکریم از هنرمندان، بحث برون سپاری و واگذاری فعالیت ها، تقویت عرصه بین الملل، توجه ویژه به ظرفیت شهرستان ها، توجه به افزایش شادی ونشاط شهر و مردم، کسب جایگاه والای اصفهان درزمینه های خوشنویسی و قرآن،کسب رتبه برتر درمراسم اجلاس پیرغلامان در اصفهان، افزایش ۳درصدی تعداد صندلی های سینما که در این زمینه مقام اول را به دست آوردیم و همچنین برگزاری جشن بزرگ سینما، کنگره ایت الله مظاهری و فعالیت در ۱۰ حوزه مختلف با مبانی متفاوت از جمله این فعالیت ها است.
مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان خاطرنشان کرد: در این ۴ سال درحد توان خود تلاش کردیم تا عملکرد خوبی داشته باشیم که دراین زمینه موفق بودیم و توانستیم درحد توان خود به تمام بخش های فرهنگی وهنری به بهترین نحو ممکن رسیدگی کنیم.
وی درخصوص رئیس جدید اداره کل ارشاد نیز گفت: وی حدود ۳۰ سال در عرصه فرهنگ و هنرخدمت کرده و نگاه بسیار ویژه ای به این مباحث دارد و امیدواریم چهار سال آتی شاهد دوران طلایی در حوزه فرهنگ و هنر دراصفهان باشیم.

همچنین مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان دراین مراسم ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیر سابق این اداره کل گفت: خوشحالم به شهری قدم گذاشته ام که جایگاه والایی در زمینه علم، فناوری، صنعت، کشاورزی، دین و معرفت الهی دارد.
حجت الاسلام انصاری خاطرنشان کرد: استان اصفهان درمقایسه باجمعیت خود بیشترین آمار شهیدان را دارد که از بزرگترین افتخارات این شهر است.
وی خاطرنشان کرد: در این ۳۱ سال خدمت همیشه سعی کردم درحوزه فرهنگ و هنراسلامی تبلیغ کنم و امروز که وارد اصفهان شده ام و شاهد فضای سنگین و فرهیخته فرهنگی در این شهر شده ام.
وی گفت: هیچ تضادی بین حوزه دین و معرفت الهی با حوزه فرهنگ و هنر نیست چرا که در دین و مکتب ارزشمند ما هنر و دین دو مقوله جدایی ناپذیر هستند که مکمل و تاییدکننده هم هستند.
وی ادامه داد:در طول سال ها خدمتی که داشتم یک روز در مسیری غیر از تبلیغ دین، فرهنگ و هنر قدم برنداشتم و به این امر افتخار می کنم.
مدیرکل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان همچنین افزود: کشورایران در همه زمینه ها سرمایه های مختلفی دارد که اساس و پایه آن باید تفکرات دینی باشد.
وی گفت: اصلی ترین سرمایه این کشور مردم هستند و امیدواریم بتوانیم بی منت در این زمینه خدمتی درخور مردم انجام دهیم وافتخار آفرین باشیم.

لازم به ذکراست این مراسم صبح امروز با حضور مدیران و مسئولان کشوری و استانی و همچنین جمعی از هنرمندان و اصحاب رسانه در محل اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

انتهای پیام/

Go to TOP