با حضور شش استان برگزار می‌شود؛

اصفهان، میزبان بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی

بار دیگر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان خوش درخشید و به همین دلیل میزبان بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی خواهد بود.

به گزارش هنرما، قصه گویی هنری است که از زمان های دور وجود داشته است و این روزها هم برخی از پدربزرگ ها و مادربزرگ ها قصه گوهای قهاری است. مردم اصفهان نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

۳۹ قصه گو از شش استان کشور از ۲۰  تا۲۲ آذر در اصفهان در این جشنواره با یکدیگر رقابت می کنند. مرحله منطقه ای «بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی» به میزبانی کانون استان اصفهان در سه بخش مربیان کانون، قصه گویان رضوی و بخش آزاد برگزار می شود.

بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویر احمد و اصفهان استان هایی هستند که قصه گویان آن ها در این جشنواره حضور دارند. برپایی نشست های  تخصصی با عنوان” رمز گشایی قصه های کهن” و ” بیان خواسته ها و بایسته های کودک ونوجوان، مبتنی بر آیات و قصص قرآن” از دیگر برنامه های این جشنواره است.

برگزیدگان این رقابت‌ که توسط محمد سیمزاری، رضا فیاضی و حسن دولت آبادی به عنوان داوران جشنواره معرفی می شوند در بهمن سال ۱۳۹۶ در مرحله نهایی بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حضور خواهند یافت.

لازم به ذکر است، این جشنواره در دو نوبت صبح و بعدازظهر در خیابان پروین، خیابان معراج، خیابان فجر ۳، مرکز آموزشی- رفاهی فرهنگیان شماره ۳ برگزار می شود.

 

Go to TOP