به قلم زهره قندهاری،

کتاب «مردان ابراهیم» منتشر شد

کتاب «مردان ابراهیم» به قلم زهره قندهاری و با همکاری اعضای بسیج محله امامزاده نرمی و انتشارات میراث ماندگار قم منتشر شد.

زهره قندهاری نویسنده و شاعر این کتاب در گفت و گو با هنرما گفت: این کتاب حاوی خاطرات ۲۶ شهید محله امامزاده نرمی واقع در دولت آباد است.
به گفته او، پدر، مادر، همرزم، دوستان و بستگان هر شهید چند خاطره از آنها بیان کردند که در مجموع ۱۷۴ خاطره می شده؛ اما پس از بازنویسی، برای هر شهید دو تا سه خاطره انتخاب و در کتاب منتشر شد.
قندهاری ادامه داد: برای هر شهیدی در پایان خاطرات شعری با نام و یا خصوصیات شهید سروده‌ام.
این نویسنده ابراز داشت: این اولین کتابی است که به قلم من منتشر می شود؛ اما قبل از انتشار این کتاب، بسیاری از اشعارم در کتاب های مختلف منتشر شده است.
قندهاری در تشریح گرفتن خاطرات از خانواده‌های شهدا گفت: بازگویی خاطرات از زبان خانواده‌های شهدا فصلی غمگین از زندگی آنهاست. به عنوان مثال مادر شهیدی بود که علاوه بر فرزند شهیدشان، همسر و دو فرزند دیگرش را در اثر بیماری سرطان و سانحه تصادف از دست داده بود و هر بار که سخن می گفت اشک از چشمانشان سرازیر می شد. همین موضوعات باعث شد که من هر بار که برای گرفتن خاطرات به خانواده ها مراجعه کنم احساس مسئولیت بیشتری در قبال شهدا داشته باشم و باید آنگونه قلم و قدم در راه شهدا بردارم که از من راضی باشند. امیدوارم بتوانم همانی باشم که خدا می خواهد.
لازم به ذکر است، زهره قندهاری دانشجوی ارشد مطالعات فرهنگی و رسانه، روزنامه نگار روزنامه اصفهان زیبا، مجری و شاعر است که تاکنون در جشنواره های مطبوعات و شعر رتبه های بسیاری را از آن خود کرده است.
گفتنی است؛ سید‌الکریم حضرت ابراهیم بن موسی بن جعفر (ع) معروف به امامزاده نرمی برادر تنی امام رضا (ع) است و مرقد شریفش در زمان آباد شهرستان برخوار واقع شده است. این امامزاده از فرزندان موسی بن جعفر می باشد که در تمام طول سال به ویژه پایان هفته و ایام سوگواری ائمه معصوم پذیرای زائران زیادی از گوشه و کنار شهرستان و استان و بویژه شهرهایی چون گزبُرخوار،خورزوق و دستگرد است.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

Go to TOP