فرماندار ویژه کاشان:

تئاتر یکی از مسیرهای ایمن برای مقابله با انحصار فرهنگی است

فرماندار ویژه کاشان، برآمادگی فرمانداری برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان با استفاده از امکانات و ظرفیت‌های قانونی تأکید کرد.

به گزارش هنرما؛ به نقل از کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان، حمیدرضا مومنیان در نشست شورای سیاست‌گذاری این جشنواره، با یادآوری پیشینه نمایش در این شهرستان اظهار کرد: مبناها و اساس‌های مناسبی در این خطه هنرخیز وجود دارد که باید با توسعه کمی و نیز رشد تکنیکی و ارتقای محتوایی از آن استفاده بهتری کنیم.
مومنیان تئاتر را مسیری ایمن برای مقابله با انحصار فرهنگی و روشی موثر برای کنترل آسیب‌های اجتماعی دانست.
وی، با تأکید بر رویکرد جذب حداکثری و خارج شدن از مواجهه‌های سلبی در حوزه فرهنگ خاطرنشان کرد: با این اعتماد به هنرمند اجازه عرض اندام، آزمون و خطا و بروز توانمندی‌هایش را می‌دهیم.
فرماندار ویژه کاشان، تئاتر را یکی از مسیرهای ایمن برای مقابله با انحصار فرهنگی دانست و گفت:در صورت مهیا شدن فضا،‌ اتفاق خاصی نمی‌افتد چراکه این شهر متعلق به همه است و نمی‌توان قشری را نادیده گرفت.
مومنیان، استفاده از ظرفیت فرهنگی نظیر تئاتر را یکی از روش‌های موثر کاهش آسیب‌های اجتماعی عنوان و تصریح کرد: با این ابزار می‌توان با کمترین هزینه و بالاترین جذابیت آسیب‌ها را کنترل و نقش موثرتری در این حوزه ایفا کرد.
وی،‌با اذعان به کمرنگ بودن تئاتر کمدی در هنر نمایش کاشان عنوان کرد: گرچه شاید در نگاه برخی از نظر ارزش هنری جزو دسته‌بندی‌های بالایی قرار نگیرد اما در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار کارآمد بوده و موجب افزایش تحمل‌پذیری جامعه می‌شود.
شایان ذکر است سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان به میزبانی فرهنگسرای مهر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در دی‌ماه جاری برگزار می‌شود.

Go to TOP