«نهم دی ماه88» روز بصیرت و آگاهی؛

فاتحه فتنه خوانده شد

بوی فتنه همه جا پیچیده بود درست روز«نهم دی ماه۸۸» و رخ نمایی ضد انقلاب در این توطئه مشهود بود اما با بصیرت و آگاهی مردم فاتحه فتنه خوانده شد.

به گزارش هنرما؛ رخ نمایی فرصت ها و تهدیدها برای عده ای ضد انقلاب و نظام که چهره کریه خود را به نمایش گذاشتند و با هتک حرمت به ساحت منور و ملکوتی امام خون و قیام حضرت حسین بن علی علیه السلام هدفی به جز مخدوش کردن چهره اسلام نداشتند. اما مگر می شود در دولتی که زمام حکومتش به دست حضرت مهدی حجت ابن الحسن علیه السلام و نایب برحقش حضرت امام خامنه ای است این موضوعات جان بگیرد؟ مگر می شود مردم شهیدپروری که سالها پا به پای انقلاب همسران و فرزندانشان را فدا کردند و خون ها دادند برای بسترسازی توطئه‎های شوم و پلید ضد انقلاب ها از پای بنشینند. زهی خیال باطل که بصیرت بهاری است که زمستان ندارد. بصیرت بستری است برای نابودی توطئه های شوم و پلید.
آموزه‌های سیاسی اسلام، سرشار از رهنمودهایی است که تکلیف ما را با فتنه و فتنه‌گر مشخص می‌کند و چالشی را که از این مسیر به دست می آید با رهیدن همراه با بصیرت و گذار به رفتار مناسب، از میان می رود.
نهم دی، یکی از نمادهای ماندگار در انتخاب درست مردم است که نبرد با افعی خوش‌خط‌وخال فتنه و تزویر را برای همیشه در تاریخ ثبت کرد و حکایتی جاودانه از عزم ملی در مدیریت سیاسی کشور رقم زد. مردم‌سالاری دینی در این خیزش آگاهانه به زیبایی هر چه تمام‌تر قد برافراشت و بدخواهان و کینه‌توزان را رسوای کوی و میدان کرد. یک چنین سرمایه سرشاری، همیشه در صیانت از کیان ایران اسلامی جاری است و تا زمانی که بصیرت وجود دارد پیشرفت و موفقیت نیز سایه سار لحظه هاست.
داستان از زمانی آغاز شد که قرار بود یک تراژدی اساسی در حکومت رقم بخورد. یک درام سینمایی با بازیگرانی که چهره های خبیس خود را نشان دادند. درست آغاز این موضوع زمانی بود که جریان فتنه در روز قدس و ۱۳ آبان سال ۸۸ بر شعار “مرگ بر اسرائیل” و “مرگ بر آمریکا” ضربدر کشید و شعارهای انحرافی را باب کرد تا رسید به هتک حرمت بزرگترین مقدسات دنیای اسلام و مردم ایران. هتاکی فتنه گران به امام راحل درست در ۱۶ آذر که قلب ملت ایران را به درد آورد؛ اما کار به همین جا ختم نشد؛ توهین و جسارت به امام خون و قیام حضرت حسین بن علی علیه السلام و هتاکی به روز مقدس عاشورا هم رسید تا جایی که صبر مردم را لبریز کرد.

هدف قرار دادن مراسم تاسوعا و عاشورا در سایت ها و ماهواره ها با هدایت میر حسین موسوی، هدف جدید جریان سبز شد. اغتشاش و آشوب جمعیت کثیری از هواداران میرحسین موسوی و آمدن فتنه گران به خیابان ها. تقاطع خیابان توحید، میدان فردوسی به سمت میدان انقلاب، میدان امام حسین(ع)، پل چوبی، خیابان حافظ به سمت چهارراه کالج و چهار راه ولی‌عصر، علمداران سبز پوش با اخلال در عبور و مرور عزاداران و مردمی که در تردد به سمت مجالس عزاداری بودند، شعارهای انحرافی سر می دادند.
طرفداران موسوی شعارهای «مرگ بر دیکتاتور» و «یا حسین میرحسین» و «مرگ بر اصل ولایت فقیه» را در حالی که دست‌های خود را بالای سر گرفته و سوت و کف می‌زدند، تکرار می‌کردند. این افراد که به چوب، چماق و سنگ مسلح بودند، پس از هر درگیری با نیروهای انتظامی و متفرق شدن، به خیابان‌های فرعی هجوم می‌آوردند و به تخریب اموال عمومی بویژه شکستن شیشه‌ها می‌پرداختند.

اما در این میان رئیس بزرگ دیگری به هدایتگری این موضع کمر همت بست. خاتمی مرد سیاسی دو دوره انتخابات ریاست جمهوری. او که در سال ۸۴ از سوی هاشمی رفسنجانی و کروبی نسبت به احتمال وقوع تقلب در انتخابات مورد اتهام قرار گرفته بود، اما در همان ایام این موضوع را رد کرده بود و معتقد بود که بهترین و سالم ترین انتخابات در سال ۸۴ اتفاق افتاده است.

در اذهان مردم این سئوال مطرح است که چطور خاتمی در سال ۸۸ با همان کسانی که در سال ۸۴ به وی اتهام تقلب در انتخابات را زدند، همدست شد و در مسیر آنها قرار گرفت و به نظام تهمت تقلب را وارد ساخت؟ آیا گرایشات حزبی، ارزش وتوی رای ملت را داشت؟
**** سم سکوت
سکوت خاتمی در سال ۸۸ و خیانتی که ناشی از این سکوت بود و اظهارنظرهای ابطحی در دادگاه، همه نشان از این دارد که رای مردم که حق الناس است برای این جماعت هیچ ارزشی ندارد و آنان برای به دست گرفتن امور کشور در سال ۸۸ قصد داشتند حق الناس را با دیکتاتوری و اردوکشی خیابانی پایمال نمایند.
ابطحی در دادگاه در اعترافاتش در خصوص خاتمی چنین می گوید: زمانی که قرار بود موسوی مدارک مربوط به بحث تقلب در انتخابات را مطرح کند به خاطر دارم در جلسه مجمع روحانیون مبارز وقتی بحث ارائه مدارک تقلب در انتخابات مطرح شد یکی از دوستان که قبلا وزیر کشور هم بود گفت‌ همه این مدارک اگر جمع شود و درست باشد ۷۰۰ هزار رای بیشتر نمی‌شود. بنده وقتی از موسوی به عنوان هندوانه سربسته یاد کردم به خاطر همین توهمات بود که در موسوی وجود داشت که وی امکان تقلب ۱۱ میلیونی را امکان پذیر می‌دانست!؟

پس از انتخابات در جلسه مشترکی هاشمی رفسنجانی، موسوی و خاتمی با هم قسم شدند که پشت یکدیگر را خالی نکنند و بنده نمی‌دانم که این تنها نگذاشتن و یاری کردن یکدیگر پس از ۱۱ میلیون فاصله برای چه بود.

بنابراین از این جهت بود که مقام معظم رهبری در مذمت سکوت خواص در ایام فتنه تاکیدات بسیاری را داشتند و لذا جلسات محرمانه و پیغام های مقام معظم رهبری به خاتمی مبنی بر حمایت از رای مردم و مقابله با نظریات باطل و خلاف قانون جریان اصلاحات یکی از مدیریتهای ایشان در جریان فتنه ۸۸ می باشد که متاسفانه به هیچ عنوان مورد توجه وی قرار نمی گیرد.
اما اینکه محمد خاتمی فتنه گر در آن ایام هیچکدام از این نصایح را نپذیرفت و همه را نادیده گرفت و با این حال پس از آنکه شرایط رو به آرامی رفته و غبار فتنه کنار رفته است، حالا به دنبال دیدار با مقام معظم رهبری است رفتاری کاملا ناشی از ریاکاری و دوگانگی و خباثت شخصیتی اوست.
سید محمد خاتمی پس از حوادث روز ۳۰ خرداد با صدور بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی از امنیتی و نظامی شدن فضای کشور تأکید کرد: بر این باورم که هنوز راه رهایی از این وضعیت آشفته بسته نیست.

وی در این بیانیه اعلام داشت: ” باید حق مردم را پاس داشت و در عین تدبیر در برابر هرگونه تشنج، تشنج آفرینی و ناامنی، باید از شیوه های پرهزینه و زیانبار برای نظام و مردم از جمله مقابله‌ی نظامی و خشونت فاصله گرفت و همگان در جهت ترمیم اعتماد عمومی که پشتوانه اصلی نظام و کشور است برآییم و حرکت کنیم.
حال متهم کردن نظام جمهوری اسالمی به فتنه انگیزی بار دیگر مصداق فتنه انگیزی این جریان بوده و دست اندرکاران فتنه سال ۸۸ همچنان بر ظلم خود به نظام و نیز شورش علیه رای مردم اصرار دارند.
سابقه خوانی ادعای اصالح طلبان مبنی بر تقلب در انتخابات پیش از برگزاری انتخابات سال ۸۸ و نیز بررسی پیشنهادهای اندیشکده ها و رسانه های خارجی مبنی بر طی طریق بیان تقلب به عنوان کلید و رمز آشوب است.
*** رسانه های معاند هم دست بر آتش داشتند
رسانه های بیگانه همچون بی بی سی فارسی هم به عنوان تریبون انتخاباتی جریان اصلاحات در سال ۸۸ هم زارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران از نقش بی بی سی یا ارگان عملیات روانی سازمان جاسوسی دولت انگلیس در فتنه ۸۸ و اداره تعدادی از شبکه های رادیویی، تلویزیونی، پایگاه های اینترنتی خبری ضد انقلاب و وابسته به عناصر فراری فتنه پرده برداشت.
تابناک هم نوشت: در این میان وزارت اطلاعات، اعلام کرد یافته ها نشان می دهد که هسته مرکزی مستقر در ارگان عملیات روانی سازمان جاسوسی دولت انگلیس موسوم به «بی بی سی»، در اداره تعدادی از شبکه های رادیویی، تلویزیونی، پایگاه های اینترنتی خبری ضد انقلاب و وابسته به عناصر فراری فتنه ۸۸ نقش دارد.
برخی از رسانه هایی که تا کنون ارتباط یا وابستگی آنها به هسته موصوف محرز شده است عبارت بودند از:
سایت های جرس، کلمه، ملی مذهبی، نوروز، ندای سبز آزادی، روز آنلاین، گذار، خودنویس و سهام نیوز
شبکه های رادیویی RFI فرانسه، دویچه وله آلمان، رادیو فردا آمریکا
– شبکه های تلویزیونی BBC انگلیس، VOA آمریکا، من و تو انگلیس
هسته مورد نظر همچنین از طریق برخی عوامل آگاه یا ناآگاه با رسوخ به رسانه های داخلی نقش خط دهنده و در عین حال دریافت کننده اطلاعات از آنها را ایفا می کرد.
اطلاعات به دست آمده نشان می دهد، یکی دیگر از کارویژه های این شبکه، ایفای نقش جدی در پروژه های موسوم به حقوق بشر است که با سوژه سازی، انتقال اطلاعات به سرپل های مشخص شده در خارج، پردازش آن و بیان از زبان برخی به اصطلاح عناصر روشنفکر، سازمان ها، گروه ها و دسته جات سیاسی یا رسانه های خاص مطرح و منتشر می شد.
بنابر اعلامیه وزارت اطلاعات، چهار نفر از عناصری که در لیست احضار یا بازداشت قرار داشتند، متواری شده اند که یک نفر از آنها غیر قانونی به خارج فرار کرده است.
همچنین سه تن از بازداشت شدگان پیشین، با تکمیل تحقیقات و با قید وثیقه مرخص شده اند.

انتهای پیام/

Go to TOP