خوب است مدیران شهر بخوانند؛

کاش می شد شهرداری و شورای شهر اصفهان را برون سپاری کرد/ «آمده ایم برای خدمت» حرفی بیش نیست

قدیم ترها برای اینکه عیار جنس و کالایی را بسنجند رسم بود می گفتند نگاه خریداری بینداز.

به گزارش هنرما به نقل از صاحب نیوز؛سیدرسول زهرائی: متاسفانه یکی دنبال توئیت بازی اش بود و دیگری مست مصاحبه اش با رَها! و بقیه هم دنبال آسفالت کردن مسیری که این دو بزرگوار ناهموارش کرده اند. گویا تنها چیزی که برای اعضای شورای شهر و شهرداری اصفهان نصف جهانمان مهم نیست، دغدغه های مردم است.
قدیم ترها برای اینکه عیار جنس و کالایی را بسنجند رسم بود می گفتند نگاه خریداری بینداز.
و خریدار با دقت هرچه تمام تر زیر و روی کالا را می سنجید و تصمیم نهایی را می گرفت. این می شد یک معامله برد- برد. هم فروشنده لقمه ای حلال برای خانواده اش برده بود و هم خریدار به مراد دلش رسیده بود و جنس مورد نظر را به اختیار خود خریده بود.
این مساله حکایت خیلی از ماهاست که این روزها یادمان رفته قدیمی ترها از سر حکمت و مصلحت و آینده بینی چه تمثیل های زیبایی را بکار می بردند.
موقع انتخابات می آیند و به رسم دلالی حرفهایی می زنند و خود را سازنده مدینه فاضله معرفی می کنند! اما از روی پل که رد شدند یادشان می رود چه گفتند و چه کردند.
می آییم این طرف تر؛ موقع انتصابات، اینجاست که مثل صف نانوایی که شاطر دم آشناها را بیشتر می بیند و به اصطلاح هوایشان را بیشتر دارد، داماد و پسرخاله و دختر دایی و …. می آیند اصلاً تخصصشان هم مهم نیست. مهم این است که به آرمانهای تشکیلاتشان پایبند باشد حالا یک مصاحبه ای هم با شبکه های آن طرف آبی بکند به جایی بر نمی خورد.
به ساختارشان که نگاه می کنیم قرار است شورای اسلامی شهر اصفهان باشند، اما شده اند شورای غیر اسلامی حومه و اصفهان!
به جای اینکه به معضلات و مشکلات شهری برسند و از شهردار منصوبشان و اقوام شهردار در سمت های گوناگون مطالبه رفع معضلات شهری و فرهنگی در حیطه اختیاراتشان را بکنند سرگرم پیامک بازی و توئیت بازی شده اند؛ گویا این شهر مشکل دیگری ندارد.
همین ها را که دیدم با نگاه خریدارانه در شهر گشتی زدم؛ ابتدا دیدم همه اینکه می گویند آمده ایم برای خدمت حرفی بیش نیست.
کوچه های شهر اصفهان را به بهانه زیبا بودن پاییز دو ماهی می شود جارو نزده اند و صدای مردم بلند شده از کثیفی معابر! خدا بیامرزد اسلاف اینها را که لااقل در بحث خدمات شهری خوب عمل می کردند.
اکیپ های سد معبرشان هم شده اند همان مسئولانشان! آشنا باش کسی با تو کاری ندارد.
در یکی از کوچه ها زمینی با ۴ پلاک ثبتی را دیدم که پلاک شمالی آن را شروع به ساخت کردند پلاکی که کوچه و مسیرش هم مجزاست ولی کوچه پشتی شده پارکینگ و انبار و خلاصه برای خودش نظمی را برهم زده است.
با یکی از ساکنان این کوچه صحبت می کردم می گفت آسایش از ما ربوده شده در ابتدا قرار بوده این کوچه بن بست باشد ولی حالا بصورت غیر قانونی راه باریکی باز شده و در کنارش هم این ملک که مسیرش از طرف دیگر است با تردد های گاه و بیگاهشان آسایش را بر ما حرام کرده اند.
این مرد میانسال با نشان دادن سیمان های ریخته شده کف کوچه می گوید چند بار با گروه های رفع تخلفات شهری تماس گرفته ام، اما گویا از سر لجبازی چند ساعت بعد در اوج خواب شبانه می آیند و با سر و صدا مصالح خالی می کنند.
خلاصه آش شله قلمکاری بود برای خودش!
داشتم بر می گشتم دیدم خیابان خیلی خیلی شلوغ شده است! از خودرو پیاده شدم دیدم بله!
سالهای پیش آمدند خیابان ها را باریک کردند و خط های تندرو را برای اتوبوس ها تعبیه کردند ؛ آن زمان مردم گفتند درست است که چند متر از مسیر گرفته می شود ولی دیگر اتوبوس ها ترافیک ایجاد نمی کنند.
اما امروز دیدم همان اتوبوس ها خط بی آر تی را رها کرده اند و آمده اند در خط تردد وسایل دیگر این جا هم متاسفانه نظارتی نبود.
سر راه به خطوط تاکسیرانی هم سری زدم ایستادنشان و نوع حرکتشان و کرایه های هرچه خواهم گرفتی آنها که خود حدیثی دارد مفصل!
در این هیاهوی وانفسای شهر و آلودگی هوایش خبر عدم واریز حق بیمه کارکنان کارگری اتوبوسرانی را هم شنیدیم که پازل امروزی ما را تکمیل کرد.
گفتم بگذار ببینم مسئولان شهری چه نظری پیرامون این مشکلات دارند…
متاسفانه یکی دنبال توئیت بازی اش بود و دیگری مست مصاحبه اش با رها!
و بقیه هم دنبال آسفالت کردن مسیری که این دو بزرگوار ناهموارش کرده اند.
گویا تنها چیزی که برای اعضای شورای شهر و شهرداری اصفهان نصف جهانمان، مهم نبود مشکلات و دغدغه های مردم است.
آن یکی می گفت می خواهم شفاف سازی کنم! دوستی گفت: استقبال می کنیم اما خوب است یک صفحه ای از اوراق شفاف سازی را به نحوه انتصاب خودش در یکی از مدیریت های کلان شهرداری اختصاص دهد تا همه مردم بدانند و بشناسند.
آن دیگری هم دنبال تخطئه جریان های شهر است گویا فقط خود ایشان از شمال کشور آمده تا اینجا حکومتی راه بیندازد.
خلاصه این مطلب بسیار جای بحث دارد اما یک نکته از آن مدام در سرم هست!
بیایید چند ماهی شهر را به خود مردم واگذارید، هزینه ای از آنها نگیرید و در ازایش مدیریت شهر را به خودشان واگذار کنید ببینید تمامی این مشکلات و معضلات، حل خواهد شد.
بدون هیچ جنجال و سیاست زدگی ناپخته برخی ها!

انتهای پیام/

Go to TOP