مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) خبر داد،

برگزاری نخستین جشنواره تئاتر و نمایش نامه نویسی روح الله

نشست خبری نخستین جشنواره تئاتر ونمایش نامه نویسی روح الله باحضور مدیر موسسه تنظیم و نشرآثارامام خمینی ره صبح امروز در نگارستان امام خمینی( ره) برگزارشد.

به گزارش هنر ما،مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) گفت: نخستین جشنواره تئاتر و نمایش نامه نویسی روح الله برگزار می شود.
حجت الاسلام کمساری بابیان این مطلب که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، افزود: باتوجه به اینکه امسال موسسه تنظیم و نشرآثار امام خمینی(ره) عملکرد مناسبی را درمباحث فرهنگی هنری داشت به طوری که اولین جشنواره داستان نویسی روح الله در اردیبهشت ماه، مسابقه عکس روح الله در شهریورماه سال جاری برگزار شد و آثار نفیس و ارزشمندی به دست ما رسید این موسسه تصمیم گرفت نخستین جشواره تئاتر ونمایش نامه نویسی روح الله را با هدف آشنایی بیشترجوانان با آثار،گفتمان و اندیشه های امام راحل برگزار کند؛ چرا که در حال حاضر کسانی که دل در گرو نظام جمهوری اسلامی دارند باید برای رفع وحل بسیاری ازمشکلات، به گفتمان امام خمینی (ره) رجوع کنند.
به گفته وی، برای آشنایی با گفتمان امام راه های بسیاری وجود دارد که تئاتر و نمایش نامه نویسی را می توان جزء یکی از آن ها برشمرد چون تئاتر جایگاه خاص و ویژه ای در اصفهان دارد و می تواند تاثیرات مطلوب و نکویی درخصوص اندیشه و گفته های امام خمینی(ره) داشته باشد.

هدف توصیف اندیشه امام «ره» است

مدیرموسسه تنظیم ونشرآثارامام خمینی در ادامه گفت: هدف ازبرگزاری این جشنواره توصیف امام نیست زیرا همه این شخصیت بزرگ رامی شناسند بلکه آشنایی با گفتمان و رهنمودهای ایشان است که هنرمندان باید به این امر توجه ویژه ای داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی ره امسال موفق شد ۲۰ هزار نفر را در سامانه آموزشی مجازی خود با وصیت نامه امام راحل آشنا کند و این درحالی است که توانست نزدیک به ۷هزار صفحه از مباحث پژوهشی درخصوص گفته ها و اندیشه های امام را نیز در بخش پژوهشی این سامانه قرار دهد.
حجت الاسلام کمساری در بخشی دیگر از سخنانش به فعالیت های نگارستان امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود: این مجموعه با عنوان یکی از مراکز فرهنگی-هنری فعال اصفهان مطرح است که درتمام طول هفته شاهد برنامه های این مجموعه در زمینه فرهنگی، فیلم های داستانی،مستند،عکس و ومباحث اسلامی با مشارکت هنرمندان وعلاقه مندان به این حوزه ها هستیم که توانسته در زمینه برگزاری نخستین جشنواره تئاتر و نمایشنامه نویسی روح الله نیز فعالیت های چشمگیری انجام دهد.

ارسال ۱۲۰ اثر به جشنواره تئاتر ونمایش نامه روح الله در اصفهان

در ادامه نشست، محمدرضا رفیعی دبیر هنری و اجرایی این جشنواره از تعداد آثار ارسالی به این جشنواره خبر داد و افزود: ۱۲۰ اثر در بخش نمایشنامه نویسی به دبیرخانه جشنواره رسیده و دربخش تئاتر صحنه ای ۸۴ اثر که ۳۶ نمایشنامه دربخش خیابانی ، ۴۸ اثر دربخش صحنه ای و ۱۵ اثر دربخش نمایشنامه خوانی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.
لازم به ذکر است، این جشنواره اول تا۵ بهمن ماه در تالارهنر،مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان ونگارستان امام خمینی (ره)برگزار می شود.

Go to TOP