در گالری نقش خانه اصفهان

قصه سنجاق‌ها برگزار می شود

قصه سنجاق ها عنوان نمایشگاه آثار تجسمی فلزی مهدی بدری است که از روز جمعه ۱۵ دیماه در گالری نقش خانه اصفهان به نمایش درمی‌آید.

به گزارش هنرما به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان اصفهان، مهدی بدری سنجاق‌ها را نمادی برای بیان احساسات و عواطف انسانی در نظر گرفته است. این نمایشگاه شامل دونوع آثار دکوراتیو و مفهومی است که با فلز آهن شکل گرفته است.
نمایشگاه فوق با بیش از ۳۰ اثر از ساعت ۱۷بعدازظهر روز جمعه ۱۵ دی ماه افتتاح و تا ۲۷ دیماه در گالری نقش خانه واقع در خیابان آمادگاه مجتمع فرهنگی هنری سوره ادامه می‌یابد.
مهدی بدری در خصوص آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه گفت: سنجاق را نماد انسان گرفته ام و این سنجاق ها نشانگر زندگی انسانی هستند با معضلات اجتماعی. این سنجاق ها در ابعاد بزرگ درست شده اند و موضوعاتی مانند پرتگاه، قضاوت، ایستادگی، شکست، حامی، دوران کودکی، خانواده ، عشق و… را در آنها می توان دید.
این هنرمند با اشاره به اینکه در این نمایشگاه علاوه بر سنجاق ها مجسمه هایی از پروانه، کلاه، کوسه، کوله پشتی می توان دید افزود: برخی از آثار این نمایشگاه بازی و سرگرمی های فراموش شده گذشته و جایگزینی موبایل و اثرات مخرب آن را نشان می دهند.
به گفته مهدی بدری عمده این نمایشگاه آثاری با عنوان “قصه سنجاق‌ها” است و سنجاق ها همیشه برای ایجاد پیوند استفاده می شده و از گذشته ای دور به عنوان وسیله ای برای بستن لباس، دور کردن شیاطین و حتی به عنوان زیور آلات مورد استفاده بوده اند. سنجاق ها اهل وصال اند اما نه برای خود بلکه برای دیگران.
این هنرمند سالها در زمینه ذوب فلزات تجربه داشته است و اکنون سه سال است که به خلق آثار هنری خود با فلز می‌پردازد، وی به دلیل علاقه به ساخت آثار هنری و مجسمه در دوران کودکی و ساخت اشیاء چوبی و فلزی، همکنون نیز آثار خود را با فلز در ابعاد مختلف و با موضوعات متنوع ایجاد می کند.

Go to TOP