مدیر حوزه هنری استان اصفهان در گفت و گو با هنرما مطرح کرد؛

اشتغال در زمینه فرهنگ و هنر کمک به اقتصاد مقاومتی کشور است

در چند سال اخیر و با شدت یافتن تحریم های یک جانبه و غیرانسانی غرب علیه جمهوری اسلامی ایران با هدف متوقف کردن برنامه های صلح آمیز هسته ای این کشور، واژه جدید «اقتصاد مقاومتی» به ادبیات اقتصادی کشور اضافه شد.

به گزارش خبرنگار هنرما، واژه اقتصاد مقاومتی اولین بار در دیدار کارآفرینان با مقام معظم رهبری در شهریور سال ۱۳۸۹ با هدف ایجاد کارآفرینی و اتکا به توانایی خود درمقابل فشار اقتصادی دشمنان معرفی گردید به طوری که موسسه های فرهنگی هنری از جمله حوزه هنری استان اصفهان نیز از این امرمثتثنی نیست.
مدیر حوزه هنری استان اصفهان در گفت وگو با خبرنگار هنرما، گفت: حوزه هنری یک نهاد فرهنگی برگرفته از انقلاب است و با هدف توجه خاص به هنر، رشته های فرهنگی هنری و تربیت هنرمندان با رویکرد ارزشی شکل گرفت و از جمله وظایف بزرگ این موسسه تولید آثار فاخر و ارزشمند فرهنگی هنری،عرضه وفروش آن در جهت رشد اقتصاد کشور است.
وی با اشاره به اینکه اشتغال در زمینه فرهنگ وهنر، کمک به اقتصاد مقاومتی کشور می باشد، گفت: تولید و اشتغال در زمینه فرهنگ و هنر کمک بزرگی در راستای اقتصاد مقاومتی یک کشور است.
احمدی فر با عنوان این مطلب که اقتصاد مقاومتی در شرایط فشار و تحریم دشمن می تواند تعیین کننده وضعیت رشد و حتی شکوفایی یک کشور باشد، گفت: حوزه فرهنگ و هنر در اقتصاد مقاومتی نقش بسیار زیاد و تاثیرگذاری دارد و نباید نسبت به این امر بی توجه بود.
وی اقتصاد مقاومتی در حوزه فرهنگی هنری را منوط به تولیدات فاخر در این زمینه برشمرد و افزود: استان اصفهان مهد هنر و پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است و می تواند با ایجادآثار ارزشمندی در حوزه فیلم،موسیقی،شعر، داستان، نقاشی، صنایع دستی و حتی اشتغال زایی در این بخش ها به اقتصاد مقاومتی کشور کمک و در رشد و شکوفایی آن موثر باشد.
مدیر حوزه هنری استان اصفهان اذعان داشت: اگر در زمینه فرهنگی هنری تولیدات مناسبی داشته باشیم نتیجه و باز خورد خوبی نیز درجامعه وحتی کشورهای دیگر خواهیم داشت زیرا کار فرهنگی باعث رشد و ارتقاء دانش و همچنین ایجاد نشاط وشادابی مردم می شود و اگر ما از هنر و فرهنگ در جهت اشتغال زایی وتوسعه کشور استفاده کنیم می توانیم به اهداف بلند مدت در زمینه اقتصاد مقاومتی دست یابیم.
به گفته احمدی فر؛ استفاده از ظرفیت های داخلی و مردمی،حمایت از مدیریت منابع ارضی ومدیریت مصرف ازجمله مواردی است که اگر به آن ها اهمیت داده شود می تواند به اقتصاد یک کشور کمک کند.
وی تصریح کرد: مهمترین نکته ای که در حوزه هنر وجود دارد این است که با کمترین هزینه های مالی می توانیم زمینه تولیدات و حتی فروش ابزار و کالاهای فرهنگی هنری را با خلاقیت ها و ایده های متفاوتی ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

Go to TOP