خواننده جوان اصفهانی در گفت و گو با هنرما مطرح کرد؛

سلیقه سخت اصفهانی ها در موسیقی

مردم اصفهان از موسیقی شناخت خوبی دارند و به همین دلیل در انتخاب آن سخت سلیقه هستند.

به گزارش هنرما، خواننده سنتی‌خوان مطرح کشورمان با بیان این مطلب که مردم هنرمند اصفهان به هنر علاقه فراوانی دارند به طوری که موسیقی و آواز را به خوبی می‌شناسند گفت: آن ها در این زمینه انتخاب و سلیقه سختی دارند و به راحتی نمی توان آن ها را راضی نگه داشت.
به گفته پارسا حسن‌دخت؛ مردم اصفهان به دلیل شناخت خوبی که از موسیقی دارند حتی درانتخاب خواننده و کنسرت نیز دقت فراوانی دارند و اگر آثار موسیقی و خواننده ای را نشناسند و به آن ها علاقه‌ای نداشته باشند به سمت سالن‌های اجرا نمی‌روند.
وی ادامه داد، با اینکه موزیسین‌های بزرگی در اصفهان متولد شده‌اند اما کار کردن در اصفهان و پرکردن سالن‌های کنسرت برای آن ها سخت است و این از شناخت و آگاهی مردم اصفهان نسبت به هنر موسیقی است.
وی با ذکر این مطلب که اصفهان محافل خصوصی موسیقی بسیار دارد اذعان داشت، موسیقی سنتی در اصفهان مخاطب خاص خود را دارد و مردم آن ترجیح می دهند بیشتر، هنرمندان این حوزه را به جای سن در بزم خصوصی بببینند.
وی با بیان این مطلب که ترانه‌های سنتی را بیشتر گوش می‌دهم افزود: موسیقی و آواز را نزد اساتیدی چون شجریان و شاهزیدی آموختم و از بین خوانندگان مطرح کشور علاقه فراوانی به صدای آن ها دارم.
نبود یک سالن مجزا واستاندارد در اصفهان
وی در ادامه یکی از اصول مهم که نقش اساسی در روند موفقیت آمیز اجرای یک کنسرت دارد را داشتن سالن های استاندارد برشمرد وافزود: یکی از مشکلات حوزه موسیقی در اصفهان نبود سالن های استاندارد و مجهز است به طوری که اگر یک سالن بسیار خوب و مناسب برای این کار ساخته و به دست شهرداری باشد می توانیم باظرفیت بیشتری کنسرت ها را به روی سن ببریم.
خواننده گروه سرمست درخصوص همکاری با این گروه خاطرنشان کرد: اولین همکاری من با گروه سرمست بود و به خاطر حمایت از بچه ها همکاری با این گروه را پذیرفتم چرا که نوازندگان با وجود سن وسال کمی که داشتند بسیار خوب با مهارت و حرفه ای ساز می زدند به طوری که استقبال نیز رضایت بخش بود.
کنسرت گروه سرمست به همت شهرداری و موسسه هنرسرای خورشید در دو قسمت سنتی و کلاسیک برگزار شد که بخش اول آن دشتی و با هنرمندی مهران اعظمی کیا نوازنده عود، سعیددایی زاده نوازنده تار وسه تار، مهران نساج پور نوازنده کمانچه، محسن بنازاده دف، امیر سلیمان زاده تنبک و بخش دوم آن بیات اصفهان بود که علاوه بر این نوازندگان، امیرحسین اخشی نوازنده سنتور ومسیح مردیا نوازنده ویلنسل به آن ها اضافه شدند که با استقبال بی نظیری همراه بود.
پارسا حسن دخت متولد ٢۵ اردیبهشت ١٣۶۶ در اصفهان است که فعالیت هنری خود را از سن ۱۰ سالگی در رشته آواز در اصفهان نزد استاد طباطبایی و فراگیری اصول صداسازی و ردیف را نزد استاد طاهرزاده و حمید رضا نوربخش آموخت و سپس باشرکت در کارگاه آواز استاد محمد رضا شجریان،تصنیف خوانی و وزن خوانی کامیار فانیان به فراگیری آواز در مکتب اصفهان نزد استاد علی اصغر شاهزیدی روی آورد.
اجرای کنسرت های متعدد با گروه های کهن، خاموش، رهاب، آریا از جمله سوابق هنری وی دراین زمینه است.
لازم به ذکر است که پارسا حسندخت در شهرهای تهران، اصفهان، گرگان، تبریز ، گنبد، بندرترکمن، بوشهر، قونیه وهمچنین کشورهای هند و یونان به اجرای کنسرت پرداخته که با استقبال پر شوری همراه بوده است.

انتهای پیام/

Go to TOP