این نمایشنامه به علت عدم حضور یکی از بازیگران اجرا نمی‌شود

چهل و پنجمین نشست «پاتوق یکشنبه‌های تئاتر»، به خوانش نمایشنامه « این نمایشنامه به علت عدم حضور یکی از بازیگران اجرا نمی‌شود”»نوشتۀ حامد قصری می پردازد.

به گزارش هنرما به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان اصفهان، خانه تئاتر حوزه هنری استان اصفهان چهل و پنجمین نشست پاتوق یکشنبه های تئاتر خود را به اثری از حامدقصری اختصاص داده است، نویسندۀ این نمایشنامه در خصوص نگارش این اثر گفت: این نمایشنامه را در سال ۹۱ نوشته ام و مدت ۶ ماه بر روی آن کارکرده ام، البته این نمایشنامه ۵ بار بازنویسی شده است و اکنون نسخه نهایی آن برای نخستین بار امروز یکشنبه ۱۷ دی ماه در ساعت ۱۶ در خانه هنرمندان اصفهان خوانده می شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه چند تن از کارگردانان برای اجرای این نمایشنامه به وی پیشنهاد داده اند تصریح کرد: این نمایشنامه  در سال آینده به اهتمام نشر قطره به چاپ خواهد رسید.

وی افزود: نمایشنامه «این نمایشنامه به علت عدم حضور یکی از بازیگران اجرا نمی‌شود»پنجمین نمایشنامۀ من است که دارای ۵ شخصیت (کارگردان، نقش اول و دوم زن، نقش اول و دوم مرد) می باشد و در ۶۰ صفحه نوشته شده است و تمامی وقایع آن در یک پرده اجرا می شود.

حامد قصری با اشاره به داستان نمایشنامه خود خاطرنشان کرد: این نمایشنامه موقعیت انسان در شرایط سخت را ارزیابی می کند و داستان از این قرار است که یک ساعت پیش از اجرا به عوامل یک نمایش اطلاع می دهند که نمایش آنان اجرا نمی‌شود و این در حالی است که هر یک از این شخصیت ها فرد دیگر را علت عدم اجرای نمایش می داند و به بحث بایکدیگر می پردازند و تماشاچیان نیز در میدان اصلی شهر منتظر اجرای نمایش هستند.

گفتنی است، پاتوق یکشنبه‌های تئاتر، نشست تخصصی نمایشنامه خوانی حوزه هنری استان اصفهان است که به سرپرستی امیر صفایی پور هر دو هفته یکبار در روزهای یکشنبه، در خانۀ هنرمندان این شهر برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

Go to TOP