معاون امور سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان:

۱۴ طرح تاسیس موسسات گردشگری تصویب شد

معاون امور سرمایه گذاری و طرحهای اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان از تصویب اولیه ۱۴ طرح جدید تاسیس موسسات گردشگری در پهنه استان اصفهان خبر داد.

به گزارش هنرما به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ ۱۷ دی ماه سیزدهمین کمیته فنی گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان با حضور سید علی صالح درخشان مشاور امور اجرائی مدیر کل، حمید امینی معاون امور سرمایه گذاری و طرحهای اداره کل و اعضاء این کمیته برگزار گردید.
در حاشیه این نشست حمید امینی معاون امور سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان از تصویب اولیه ۱۴ طرح جهت تاسیس موسسات گردشگری در پهنه استان اصفهان خبر داد و اظهار داشت: در این نشست از مجموع طرحهای ارائه شده، ۱۴ طرح در شهر اصفهان و سایر مناطق استان با اکثریت آراء به تصویب رسید.
وی در همین راستا تاکید کرد: از مجموع طرحهای ارائه شده در این نشست ۷ طرح گردشگری در پهنه شهرستان کاشان شامل تاسیس ۱۶ اقامتگاه سنتی و یک اقامتگاه بومگردی که همگی متضمن تملک و مرمت خانه های تاریخی در این منطقه بوده و همگی توسط بخش خصوصی صورت می پذیرد به تصویب رسید.
معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان در ادامه به سایر طرحهای مصوب این کمیته اشاره کرد و افزود: با عنایت به سیاست اداره کل میراث فرهنگی استان در راستای توسعه متوازن گردشگری در پهنه استان، طرح اولیه تاسیس دو مجتمع گردشگری به وسعت ۱۸۰۰ هکتار در شهر مهاباد از توابع شهرستان اردستان، همچنین تاسیس یک مجتمع گردشگری با مشارکت مردم محلی در شهرستان فریدون شهر در شمال غرب استان و همچنین مجوز اولیه تاسیس یک اقامتگاه سنتی در روستای زیارتگاه از توابع شهرستان شهرضا صادر گردید.

توسعه گردشگری سلامت در دستور کار میراث فرهنگی استان اصفهان

حمید امینی در ادامه با اشاره به صدور مجوز اولیه احداث ۳ هتل جدید در پیرامون شهر اصفهان در این نشست تاکید کرد: با عنایت به درخواستهای ارائه شده و پس از بررسی های به عمل آمده مجوز اولیه احداث ۳ هتل جدید در محورهای شرق ، غرب و مرکز شهر اصفهان در این نشست صادر شد.
وی همچنین اظهار داشت: یکی از این مجوزهای صادر شده با توجه به سیاست این اداره کل برای  توسعه گردشگری سلامت، احداث یک اقامتگاه جنب بیمارستان سید الشهدا (امید) اصفهان می باشد، به گونه ائی که این بیمارستان به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه های پزشکی مرکز ایران در راستای رسیدگی به وضعیت بیماران خاص تاسیس شده و در حال حاضر مراجعان و همراهان آنها که به این بیمارستان از اقصی نقاط کشور مراجعه می نمایند، فاقد اقامتگاه مشخص می باشند، لذا در این نشست مجوز تاسیس یک اقامتگاه با امکانات مورد نیاز بیماران خاص و به ویژه همراهان آنان جهت آسایش این افراد و برای توسعه گردشگری سلامت صادر گردید.

انتهای پیام/

Go to TOP