دبیر اجرایی جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی:

اقتصاد مقاومتی سرلوحه محصولات فرهنگی باشد

دبیر اجرایی جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی گفت: در بحث محصولات فرهنگی اکثرا شاهد آثاری هستیم که فرهنگ اشرافی گری و ارزش های غربی را ترویج می کنند.

دبیر اجرایی جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی در مصاحبه با هنرما ضمن تاکید بر توجه هنرمندان و اهالی فرهنگ به اقتصاد مقاومتی افزود: محصولات فرهنگی و هنری باید به دور از سیاه نمایی بازتاب دهنده مشکلات و نارسایی های واقعی جامعه اعم از اقتصادی, فرهنگی, اجتماعی و سیاسی باشند.
احمدرضا دلیران فیروز، مشاور دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان در ادامه گفت: هر ساله بر لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی در همه عرصه ها تاکید می شود و تولیدات هنری نقش اساسی در آگاهی بخشی به مردم در این زمینه دارند؛ اما اقتصاد مقاومتی در محصولات فرهنگی و هنری کشور مظلوم و غریب واقع شده است.
دلیران فیروز ادامه داد: درصد کمی از محصولات فرهنگی و هنری در سال به مشکلات اساسی و واقعی جامعه توجه می کنند و آنقدری که تجمل گرایی و زندگی قشر مرفه در این تولیدات سهم دارد، معضلات قشر آسیب پذیر جامعه در سبد تولیدات فرهنگی و هنری کشور جایگاه ندارد.
دلیران فیروز مشاور سابق مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با توجه به تحریم های روز افزون قدرت های جهانی بر علیه ایران گفت: کشوری که چهار دهه است تحت فشارهای ظالمانه و تحریم های اقتصادی قدرت های جهانی قرار دارد باید توجه به اقتصاد مقاومتی را در راس امور خود قرار دهد تا فرهنگ استقلال، خود کفایی و عدم نیاز به واردات را در خود تقویت کند و هنرمندان و اهالی فرهنگ در این زمینه نقشی مهم و موثر دارند.
احمدرضا دلیران فیروز، رییس کمیته تشکیلات جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی با انتقاد از اینکه موضوع کنسرت ها در کشور تبدیل به تیتر اول بعضی از رسانه های فرهنگی شده گفت: هیچ کس مخالف اجرای کنسرت های هنجارمند در کشور نیست و همه این حق را به رسمیت می شناسند؛ اما اینکه فقط درصد کمی از مردم برای کنسرت هزینه می کنند بخواهد موضوع اول مباحث فرهنگی شود؛ نوعی انحراف از دغدغه های مهم فرهنگی، سیاسی کاری و خود نوعی ترویج تجمل گرایی در کشور است که به صلاح جامعه نیست زیرا باید نیازهای واقعی مردم و کشور مورد توجه و حمایت موثر قرار بگیرد.

Go to TOP