سردار فدا در بازدید از نمایشگاه قصه سنجاق ها:

آثار نشات گرفته از فطرت الهی است

سردار مجتبی‌فدا جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان از نمایشگاه آثار فلزی قصه سنجاق‌ها در گالری نقش‌خانه حوزه هنری بازدید کرد.

به گزارش هنرما به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان اصفهان، سردار فدا در بازدید از این نمایشگاه که آثار مهدی بدری است گفت: این آثار بی‌نظیر است و نشان دهنده این است که ظرفیت‌هایی که یک انسان دارد و خداوند در نهاد و فطرت انسان قرارداده است قابل اندازه‌گیری و سنجش نیست، انسان کارهای خارق العاده ای می تواند انجام دهد که بسیاری از آنها به عرصه بروز و ظهور رسیده و برخی نیز ظهور و بروز نیافته است.
وی در خصوص این آثار افزود: دومین نکته اینکه بسیاری از این آثار مبنای زندگی که کانون گرم خانواده است را به تصویر می کشد و تهدیداتی که سبک زندگی امروز را مورد هجوم قرارداده است نشان می‌دهد. گذشتگان ما کارهای خوبی انجام می‌دادند که ما فراموش کرده ایم و اگر به آنها رجوع کنیم می توانیم تاریخ و گذشته و آینده مان را با تجربه ای که داشته ایم سامان دهی کنیم و نسل آینده مان را به گونه ای تربیت کنیم که به تاریخ گذشته مان ببالند و درسی برای مبارزه با مشکلات و موفقیت برای آنان باشد.
فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه فلز جنس خشنی است اما این آثار لطافت خاصی دارد و مفهوم را رسانده است یا نه ؟ خاطرنشان کرد: این هنر از دل آدم بیرون آمده است و دل انسان می تواند همان سختی فلز را داشته باشد و وقتی در شرایط سخت قرار می گیرد در مواجهه با مشکلات می تواند طبق توصیه ائمه مثل کوه ثابت و استوار باشد و این می تواند تجسم یک فلز باشد ، همچنین در راستای ابراز محبت و لطافت و عبادت و خشوع در مقابل خداوند همان قلب می تواند بسیار نرم باشد، همه اینها نشأت گرفته از فطرت الهی انسان است.
وی در خصوص حمایت از آثار این نمایشگاه تصریح کرد: به دنبال زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا و فرهنگ دفاع مقدس هستیم و امیدواریم از نظرات و ایده ها و تولیدات این هنرمند (مهدی بدری) به عنوان المان های دفاع مقدس در نقاط مختلف استان استفاده نماییم.
سردار فدا با اشاره به اینکه تمامی آثار این نمایشگاه قابل توجه بودند تأکید کرد: چند تا از کارهای ایشان نیز مدنظر ما برای استفاده قرارگرفتند، البته برخی از این آثار یادآور دوران کودکی و بازی های زمان های گذشته بودند و برخی نیز یادآور خانواده و صبر و مقاومت بودند و البته برخی از المان های دفاع مقدس را نیز می توان در آثار ایشان ملاحظه کرد.
گفتنی است، نمایشگاه آثار فلزی”قصه سنجاق‌ها” آثار فلزی مهدی بدری است که از روز جمعه۱۵ دیماه تا روز سه شنبه ۳ بهمن ماه در گالری نقش خانه اصفهان (خ آمادگاه، مجتمع فرهنگی سوره) جهت بازدید علاقه مندان دایر می باشد.

انتهای پیام/

Go to TOP