عبدالرحیم سیاهکارزاده:

نبود مکان نمایش بزرگترین مشکل جشنواره‌ تجسمی است

عبدالرحیم سیاهکارزاده از پیگیری مذاکره با شهرداری تهران برای استفاده از فضای باغ کتاب تهران و همچنین مسئولان نمایشگاه بین‌المللی تهران برای برپایی جشنواره هنرهای تجسمی فجر خبر داد.

به گزارش هنرما به نقل از مهر، عبدالرحیم سیاهکارزاده دبیر اجرایی دهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر درباره جانمایی آثار تجسمی فجر با توجه به کمبود مکان برای ارایه این آثار به خبرنگار مهر گفت: این یک مشکل اساسی است و ما چندین سال است به دنبال حل آن هستیم که مکان مناسبی را برای بینال‌ها، جشنواره‌های تجسمی از جمله جشنواره‌ هنرهای تجسمی فجر دایر کنیم و این موضوع نقل جلسات مدیریتی و جامعه هنری است.

وی بیان کرد: ما امسال از ابتدای برگزاری جشنواره به همه مکان های موجود مراجعه کردیم اما هیچ کدام از آنها فضاهای مناسب و ایده‌آلی برای برپایی جشنواره فجر نبودند چون نمی توانیم آثار متنوع و درخور هنر ایران را در آنها به نمایش بگذاریم و هر کدام مشکلاتی نظیر کوتاهی سقف‌ها، دیوارهای نامناسب و … داشتند.

سیاهکارزاده از مذاکره با شهرداری تهران برای استفاده از فضای باغ کتاب تهران و همچنین مسئولان نمایشگاه بین‌المللی تهران خبر داد و افزود: مکاتباتی با مسئولان نمایشگاه بین المللی تهران و شهرداری تهران به منظور استفاده از این فضاها برای نمایش آثار جشنواره‌های تجسمی شده که هنوز به نتیجه نرسیده است.

به گفته وی، به دلیل نبود مکانی مناسب برای ارایه آثار جشنواره هنرهای تجسمی فجر و در نظر گرفتن مجموعه صبا برای نمایش آثار دبیرخانه جشنواره ناگزیر شده تعداد آثار راه‌یافته به جشنواره هنرهای تجسمی فجر را کم کند.

دبیر اجرایی دهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در پایان گفت: مجید ملانوروزی، مجتبی آقایی، علی مرادخانی معاون سابق هنری و من مکاتباتی با آقای شریعت مداری وزیر صنعت و معدن انجام داده‌ایم تا مجموعه باغ کتاب تهران برای جشنواره های تجسمی در نظر گرفته شود ولی هنوز به نتیجه ای نرسیده ایم و در حال پیگیری آن هستیم تا برای سال آینده این مشکل کمبود جا رفع شود.

انتهای پیام/

Go to TOP