حواشی افتتاحیه جشنواره فیلم فجر در اصفهان:

مدعوین متحیر شدند

آیین افتتاحیه هشتمین جشنواره فیلم فجر در سینما فلسطین اصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار هنرما،این مراسم با حدود یک ساعت و نیم تاخیر برگزار شد. ساعت شروع آیین افتتاحیه در پوسترهای مربوطه ۱۸:۳۰ دقیقه و در کانال فضای مجازی ۱۸ اعلام و این موضوع باعث سردرگمی مهمانان شده بود.
آیین افتتاحیه هشتمین جشنواره فیلم فجر در اصفهان با حضور استانداراصفهان،عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان، مدیرکل ارشاد اسلامی استان اصفهان، مدیرحوزه هنری اصفهان، هنرمندان اصفهانی و اصحاب رسانه برگزارشد و جای خالی نماینده ولی فقیه و نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی خالی بود.
آیین افتتاحیه هشتمین جشنواره فیلم فجر در اصفهان با سخنرانی مدیرکل ارشاد اسلامی استان اصفهان و استاندار اصفهان آغاز شد. بیان تند و سریع استاندار اصفهان در سخنرانی نیز از جمله مشکلاتی بود که برای خبرنگاران حاضر در جلسه دشواری هایی را به وجود آورد.
از سویی نور نامناسب سالن سینما برای برگزاری یک مراسم افتتاحیه آن هم مراسم افتتاحیه فیلم فجر که برای تمام ایرانیان از اهمیت زیادی برخوردار است چندان در خورد نبود. ضمن اینکه پرچم جمهوری اسلامی ایران تنها بر روی یک بنر چاپ شده بود و پرچمی به صورت احتزاز در سالن دیده نمی شد.
در ادامه برنامه از خانواده شهید مدافع حرم حسین آقادادی و هنرمند پیشکسوت اصفهان هوشنگ حریرچیان تقدیر و به رسم یادبود هدایایی اعطا شد.
یادگار شهید آقادادی و فرزند اول ایشان در سخنان کوتاه خود از جامعه هنری و شهروندان اصفهان خواست تا راه پدر شهیدش را ادامه دهند و برای احترام و پاسداشت شهیدان بزرگوار به حفظ حجاب خود پایبندی بیشتری داشته باشند.
از حاشیه های این مراسم، نبود جایگاه ویژه و مناسب برای اصحاب رسانه بود که در نهایت باعث دشواری هایی در امر تهیه گزارش شد. همچنین تاخیر در شروع آیین افتتاحیه و انتظار زیاد برای آن باعث خستگی هنرمندان اصفهانی وشهروندان و اصحاب رسانه که به موقع و از ساعت ۱۸ عصر به سالن سینما آمده بودند شد.
یکی دیگر از مشکلات اصحاب رسانه در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر، نامناسب بودن نحوه ارائه کارت شناسایی خبرنگاران بود که در شناسایی خبرنگاران از دیگر مدعوین با مشکل مواجه می شدند
یکی دیگر از نکاتی که کمتر توجه حاضرین را جلب می کرد عنوان جشنواره بود که «هشتمین جشنواره فیلم فجر در اصفهان » به اشتباه، «هشتمین جشنواره فیلم فجرِ اصفهان» نوشته شده بود که جشنواره را به طور کلی به نام اصفهان زده بود.
یکی دیگر از نکات حائز اهمیت در این مراسم، نبود تسلط مجری بر اسامی مهمانان و اشتباه خطاب کردن یکی از مهمانان ویژه بود که با اشاره دیگر مدعوین حاضر در سالن، این اشتباه توسط مجری رفع شد.

انتهای پیام/

Go to TOP