استاندار اصفهان در آیین افتتاحیه جشنواره فیلم فجر:

اصفهان از سده‌های گذشته از بُعد هنر توسعه یافته بوده است

استاندار اصفهان در آیین افتتاحیه هشتمین جشنواره فجر در اصفهان شرکت کرد.

به گزارش خبرنگار هنرما، محسن مهرعلیزاده با اشاره به اینکه هنر یکی از نعمت های بسیار ارزشمند الهی است گفت: هنردر کنار توان علم آموزی و رشد و تعالی از ابعاد مختلف یکی از مسیر های رشد اجتماعی می دانیم.
مهرعلیزاده در ادامه گفت: بی تعصب بگوییم که در ایران قدیم و در تاریخ ایران سرافزار و ایران اسلامی به هنر در ابعاد مختلف برای هنر بسیار ارزش قائل شده اند.
وی همچنین افزود: همه ما خلقت بشر را به عنوان یک هنر از خداوند یاد می کنیم تا جنبه های دیگر.
استاندار اصفهان با بیان اینکه جامعه باید روی هنر و فعالیت های هنری سرمایه گذاری کند، گفت: امروز در دنیا در شاخص های سنجش توسعه انسانی جوامع، هنر را یک شاخص اصلی و اساسی می دانند. اما ما مسلمانان، ایرانیان و اهالی اصفهان وقتی به سده های گذشته برمیگردیم می بینیم اصفهان صاحب مکتب های مختلف هنری و صاحب سبک در نواختن موسیقی توسط هنرمندان بزرگ در دوره های مختلف بوده است.
مهرعلیزاده افزود: جنبه های مختلف هنرهای دستی هنرهای تزئینی و معماری و قالی بافی و غیره نشان می دهد که مردم این استان مردم این خطه از بعد هوش و هنر و استعداد هنری جزء پیشگامان و پیشتازان هنر در ایران ، منطقه و جهان هستند . اگر امروز هنر را در دنیا جزء شاخص های انسانی می نامند ما چند صد سال پیش در این بُعد توسعه جامعه یافته بوده ایم و هستیم.
وی ادامه داد: با این وجود نمی توانیم فقط به افتخارات گذشته مباهات کنیم البته اینکه مباهات به گذشته از جهت اینکه موتور محرک ما به سوی فعالیت و حرکت به سمت آینده باشد بسیار خوب است اما اینکه امروز خودمان را نسنجیم و خود را در سنجش های متداول توسعه قرار ندهیم اشتباه محض است.
شهری که در خط، معماری، صنایع دستی، موسیقی، سینماو تئاتر اساتید بزرگی داشته است نمی دانیم چرا کارهایی می کنیم که خود به خود محدودیت هایی ایجاد میکنیم و از آنچه داشته ایم و ارزشمند بوده است فاصله می گیریم. جامعه ای که امروز می بینیم توانمندی های چند صد ساله دارد و خصیصه های مثبت داشته است و از ارزیابی های مثبت یاد می شود فاصله می گیریم واقعا جای تعجب دارد.
به نوبه خود اعلام میکنم از هر فعالیت هنری در زمینه های مختلف استان می تواند پیشتاز باشد و من خود را مکلف می دانم در جهت این پیشتاز شدن استان نه فقط در کشور بلکه در منطقه و جهان به جایگاه خود برسیم.
استاندار اصفهان در پایان سخنان خود گفت: برای اینکه به جایگاه اصیل هنرپروری در جهان برسیم باید دیدگاه های خود را روشن تر و بازتر کنیم. بی تعصب به نقش و جایگاه هنر در دین و در اسلام و انقلاب اسلامی بپردازیم.
مهرعلیزاده ادامه داد: انسان ابعاد مختلفی دارد و یکی از ابعادی که می تواند در آن رشد کند ابعاد هنری و نشاط است. باتکیه بر اصالت ها و اعتقادات و باورهای اجتماعی و در توسعه فضاهای نمایش فیلم به ویژه در ساختن و تجهیز مکان های نمایش فیلم و سرمایه گذاری در تهیه فیلم ها حرکت کنیم برای اینکه بتوانیم نشاط را به جامعه بیاوریم و نقش خود را به عنوان یک پیشتاز در کشور و جهان بازگردانیم.

انتهای پیام/

Go to TOP