دبیر شورای شعر و ادبیات اداره کل فرهنگ و ارشاد استان اصفهان در گفت و گو با هنرما مطرح کرد؛

شعر بعد از انقلاب، جامه نو بر تن کرد

یک شاعر پیشکسوت اصفهانی با بیان اینکه شعر بعد از انقلاب با یک تحول شگرفی روبرو شد، گفت: شعر بعد از انقلاب جامه نو بر تن کرد

فضل الله شیرانی (سخا) در گفت و گو با خبرنگار هنر ما با بیان این مطلب افزود: وضعیت شعر انقلاب بسیار تغییر کرده و با جهش بسیار خوبی همراه است و این موضوع با وجود جوانان شاعر رنگ و آب دیگری به خود گرفته است.
وی ادامه داد: شعر قوی برخی از جوانان باعث است که حتی شاعران پیرتر با اشتیاق بیشتری شعر را دنبال کنند و با این موضوع، اصفهان توانسته است جایگاه شایسته ای را در شعر و ادبیات کشور به دست آورد.
عضو شورای شعر استان اصفهان و دبیر اجرای شعر انجمن صائب اصفهان با بیان اینکه انجمن های شعری اصفهان فعال هستند؛ اظهار کرد: با این وجود از این انجمن ها حمایت مالی نمی شود.
او گفت: انجمن ها به طور خودجوش حتی از جیب اعضاء شاعر برای هزینه ها خرج می کنند؛ اما ذوق و شور حال شاعرانه ای دارند.
سخا با بیان اینکه ۷۰ انجمن در سطح استان اصفهان وجود دارد، خاطر نشان کرد: ۳۰ انجمن در شهرستان های اصفهان و ۴۰ انجمن در بقیه در سطح استان اصفهان وجود دارد که به صورت خودجوش هفتگی و ماهانه برگزار می شود و در شهر اصفهان در دو یا سه مرکز انجمن در روزهای هفته انجمن برپا می شود و جوانانی خدمت می کنند که آینده ادبیات کشور و شهر ما هستند و من به وجود آنها افتخار می کنم.
دبیر اجرای شعر انجمن صائب اصفهان گفت: هر گاه همایش یا کنگره ای در سطح کشور برگزار شود از هر ده نفر منتخب ۶ نفر از اصفهان هستند و این نهایت افتخار ماست و نشان دهنده این است که انجمن های شعری بازدهی خوبی داشته است.
سخا ابراز داشت: اصفهان شهر صائب، کمال الدین اصفهانی و عبدالرزاق اصفهانی است و باید در ادبیات به درجات والای شایستگی دست پیدا کند. از مسئولان تقاضا داریم که جوانان ادبی را حمایت کنند و این شهر ادب دوست را به اوج تعالی برسانند.
عضو شورای شعر استان اصفهان از برگزاری همایش شعر مهر بهمن در اوایل اسفند خبر داد و گفت: این همایش در نگارستان امام خمینی رحمت اله علیه برگزار می شود که از سه ماه پیش دبیرخانه کار را آغاز کرده و آثار بسیار خوبی به دبیرخانه رسیده است که در آینده ای بسیار نزدیک داوری می شود و برندگانی از سطح کشور خواهیم داشت و شاعرانی که هنوز اثر ارائه نداده اند فرصت دارند تا آثارشان را به نگارستان امام بفرستد تا بررسی و داوری شود.

انتهای پیام/

Go to TOP