مشاور سابق مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان مطرح کرد؛

مسئولان از هنرمندان حمایت کنند

مشاور سابق مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به اینکه مسئولان باید از هنرمندان حمایت کنند، گفت: حمایت از تولید ملی اهمیت ویژه ای دارد و کشور چاره ای به جز تقویت و تکیه بر تولیدات ملی و کاهش نیاز به واردات پیش روی خود نمی بیند.

احمدرضا دلیران فیروز، در گفت وگو با هنرما با بیان این مطلب افزود: تولید ملی هیچ گاه بدون حمایت مردمی موفق نخواهد شد و نقش مردم در ایجاد رشد اقتصادی در کشور برجسته است؛ اما این موضوع نیاز به فرهنگ سازی مداوم و پیگیرانه دارد که بخش مهمی از این رسالت بر دوش اهالی فرهنگ و هنرمندان قرار دارد.

مشاور دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان و عضو شورای عالی جوانان اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی اصفهان نقش مردم را در راستای حمایت از تولیدات ملی بسیار مهم دانست و افزود: متاسفانه اهمیت نقش حمایتی جامعه از تولید ملی به خوبی فرهنگ سازی نشده و این خود یکی از عوامل مهم رکود اقتصادی است.

دلیران فیروز، با انتقاد از بی توجهی شخصیت های معروف هنری به اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات ملی اظهار کرد: باعث تاسف است که برخی از هنرمندان و چهره های مشهور صرفا مبلغ کالاهای خارجی در فضای مجازی هستند و نسبت به حمایت از محصولات با کیفیت داخلی بی تفاوت عمل می کنند.

وی با بیان اینکه همه باید برای خارج شدن اقتصاد کشور از رکود اقدامات حمایتی انجام دهیم که در راس آن فرهنگ سازی است؛ ادامه داد: باید به موضوع حمایت مردمی از تولید ملی در محصولات فرهنگی و تولیدات هنری توجه کرد و مردم باید به اهمیت نقش خود در این موضوع پی ببرند.

رییس کمیته تشکیلات حزب آبادگران جوان ایران اسلامی گفت: باید رابطه اهالی فرهنگ و کارآفرینان و صنعتگران بیش از پیش تقویت شود.

به گفته وی، متاسفانه اهالی فرهنگ و هنر و اهالی صنعت و تجارت در کشور ما مثل جزیره های از هم دور افتاده هستند؛ در صورتی که این دو باید به طور مستمر با هم گفت و گو کرده و از مشاوره های هم بهره ببرند.

مشاور سابق مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ابراز داشت: امیدوارم روزی شاهد تشکیل اتاق های گفت وگوی اهالی فرهنگ و صنعت در ایران و در جهت حمایت از تولید ملی و در راستای اقتصاد مقاومتی باشیم.

انتهای پیام/

Go to TOP